Muzyka

KARI na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki!

Niezwykła wokalistka promuje swój trzeci studyjny album "I Am Fine". 18 października wystąpi na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Jako support pojawi się brytyjskie trio Laminate Pet Animal.

 

Zainspirowana życiem w Wielkiej Brytanii, KARI odnalazła swoje miejsce na scenie muzycznej Leeds, gdzie przez 2 ostatnie lata pracowała nad nowym materiałem w bliskiej współpracy z gitarzystą jej zespołu Ryan'em Carins’em, który jest autorem większości tekstów. Tak powstał materiał na album "I Am Fine", którego producentką płyty jest sama KARI. Do kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej - Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.
 

"I Am Fine” to przełom w twórczości artystki. Dotychczasowe porównania do Bat For Lashes czy Lykke Li mogą nie być tym razem adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ, Björk, czy soundtracku serialu "Stranger Things”. Dla fanów KARI "I Am Fine” to jej kolejne naturalne wcielenie i rozwinięcie stylu. Dla poszukujących nowych brzmień i dobrego popu - okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.
 

Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi, brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, dając razem przemyślaną i dopracowaną całość.

 

18 października artystka wystąpi na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Jako support pojawi się zaprzyjaźniona z wokalistką formacja Laminate Pet Animal. Ich muzyka, pełna elektronicznych brzmień i eterycznych wokaliz, to doskonałe uzupełnienie obecnych dokonań KARI.

 

 

Kari, Małopolski Ogród Sztuki, Rajska 12, Kraków

18. 10. 2017, godz. 19.00


BILETY:
45 zł Normalny
35 zł Ulgowy

 

Więcej informacji http://mos.art.pl


przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca