Muzyka

Muzyk ze Sztywnego Pala Azji z nowym zespołem

Jarosław Kisiński i Wojtek Wołyniak ze Sztywnego Pala Azji wydali płytę pod szyldem Kissinsky.
Album nosi tytuł "Koniec czy początek?" i można go posłuchać w serwisach cyfrowych.

Pierwsza płyta zespołu Kissinsky powstawała w okolicznościach lockdownu. Muzycy mieli wówczas dużo wolnego czasu, który postanowili spędzić w domowym studiu nagraniowym Wojtka Wołyniaka w Mysłowicach. Pobyt na Śląsku okazał się bardzo owocny. Muzycy nagrali aż dziesięć nowych utworów. Wszystkie znalazły się na płycie "Koniec czy początek?". Jak mówi lider grupy, są to utwory przyjemne w odbiorze i oszczędne w aranżacji.

- Po blisko czterdziestu latach od profesjonalnego debiutu scenicznego, po nagraniu kilkunastu płyt i zagraniu kilku tysięcy koncertów, zdecydowaliśmy się wraz z Wojtkiem Wołyniakiem na założenie nowego projektu - opowiada o swoim nowym zespole Jarosław Kisiński. - Nazwaliśmy go Kissinsky i nagraliśmy płytę "Koniec czy początek?". Znalazło się na niej dziesięć minimalistycznych piosenek. Całość trwa w sumie trzydzieści minut, czyli tyle, ile moje ulubione płyty z dzieciństwa.

- Specjalnie na potrzeby tej płyty postanowiłem, że po trzydziestu trzech latach wreszcie odkurzę swój saksofon altowy - kontynuuje i zdradza kuchnię powstawania płyty. - Zagrałem na nim w kilku piosenkach. Przy okazji nauczyłem się też akompaniować na fortepianie. Z kolei Wojtek zagrał na innych nietypowych dla niego instrumentach. Na omnichordzie i melotronie.

Album promuje utwór tytułowy oraz single "Obietnica" i "Rzeczy rzeczywiste".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca