Muzyka

Wybaczcie Sofi Tukker

Duet Sofi Tukker zaprezentował nowy singiel, "Forgive Me".
Po wydaniu teledysku do "Original Sin" i ogłoszeniu premiery płyty "Wet Tennis" (29 kwietnia), duet ujawnia okładkę i listę utworów, a także prezentuje nowy singiel "Forgive Me" - jedną z kilku piosenek o radykalnej samoakceptacji i radości.

Muzyka Sofi Tukker ma globalny zasięg, dlatego chcieli by nowy utwór powstał we współpracy z tureckim producentem Mahmutem Orhanem, którego aranżacja czerpie inspirację z tradycyjnej muzyki tureckiej.

- "Forgive Me" opowiada o wybaczeniu sobie najgorszej rzeczy, jaką kiedykolwiek zrobiłeś oraz wybaczeniu komuś krzywdy, jaką ci wyrządził - zdradzają Sofi Tukker. - O ostatecznym poddaniu się. To piosenka o kochaniu kogoś tak bardzo, że pozwalasz mu na nienawiść, jeśli to jest to, co musi zrobić, aby iść dalej. Mając nadzieję, że pewnego dnia ta osoba sama dojdzie do przebaczenia. Napisaliśmy tę piosenkę z jednym z naszych ulubionych artystów na świecie, legendarnym Mahmutem Orhanem. Byliśmy pod silnym wpływem jego tureckich korzeni. Naprawdę potęguje dramaturgię i surowe emocje piosenki, przywodząc na myśl tęsknotę. Nawet jeśli jest to dramatyczne, sprawia, że chce się tańczyć i kołysać w rytm. Ta piosenka ma w sobie seksapil. Jest tym za co kochamy muzykę Mahmuta.

- Najbardziej ekscytującą częścią utworu jest mnogość odczuwanych emocji. Możesz poczuć smutek, relaks, melancholię, radość i wiele innych jednocześnie. Ta piosenka to powódź emocji - mówi Mahmut Orhan. - Daje nadzieję - to to, czego wszyscy naprawdę potrzebujemy w dzisiejszych czasach.

Teledysk do "Forgive Me" jest jednym z najbardziej ambitnych i efektownych do tej pory dzieł Sofi Tukker. Nakręcony w plenerze na plażach Evcik i Kilyos w Stambule, klip przenosi nas z zamkniętego pokoju na nadmorskie klify kraju. Choreografka Tanem Işik, szesnastoletnie stambulskie odkrycie, stworzyła układ tańca współczesnego do teledysku, w którym gra sobowtóra Sofi. Artystka walczy z negatywnymi impulsami. Grupa współczesnych wojowników z surrealistycznym sprzętem, w tym Tucker i Mahmut, biegnie do niej i zatacza krąg. Ona musi pogodzić się ze swoją mroczną stroną. Wszyscy ubrani są w kreacje wschodzących tureckich projektantów.

Sofi Tukker zagrają koncert 5 września 2022 w warszawskiej Progresji.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca