Muzyka

“Puzzle” - nowy singiel Elly Tess

 

 

Elly Tess – młoda, łódzka wokalistka powraca z kolejnym utworem. „puzzle” to w pełni autorski projekt i pierwsza kompozycja Tess napisana w języku polskim. Premiera utworu już 22 marca 2022 roku.  

 

Tess wydała dotychczas dwie piosenki utrzymane w stylistyce smutnego popu „sad girl" oraz „ghosting". Obie kompozycje powstały w wyniku współpracy z Hotelem Torino, duetem producenckim, w którego skład wchodzi Patryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Artyści zdobyli rozpoznawalność na polskim rynku muzycznym za sprawą „Cześć, jak się masz?" Sanah i Sobla, „Superhero" Viki Gabor, czy „I Don’t wanna hide” Dody, promującego film „Dziewczyny z Dubaju”.

 

„puzzle" otwierają nowy rozdział w twórczości młodej artystki. Elly po raz kolejny mierzy się z własnymi uczuciami, próbując wyrazić w słowach swój smutek. Wokalistka otwiera się przed słuchaczami nie tylko pod względem emocji – osobisty wymiar „puzzli" podkreśla fakt, iż jest to w pełni autorska piosenka, w dodatku pierwsza napisana w języku polskim.

 

Elly stale eksperymentuje z brzmieniem i sprawdza się w różnorodnym repertuarze. Poprzednie single oferowały nowoczesne, minimalistyczne bity. „puzzle" to ballada będąca jednocześnie wyrazem delikatności i pewności siebie. Tess udowadnia, że jest utalentowaną songwirterką – bez względu na to jaką stylistykę obiera jej kompozycje zawsze dostarczają całą gamę emocji. Producentem najnowszego utworu jest Piotr Siejka, znany m.in. z takich przebojów jak „Na kolana” Kasi Cerekwickiej. 

 

Do utworu powstał autorski teledysk w pełni zrealizowany przez samą Elly Tess. Artystka pełniła jednocześnie rolę reżyserki, autorki zdjęć oraz montażystki, co sprawiło, że wideoklip do „puzzli" to niezwykle intymny autoportret młodej kobiety. Konwencja teledysku nawiązuje do estetyki „lo-fi” i skupia się na przedstawianiu scen z życia codziennego. 

 

Elly Tess to pochodząca z Łodzi wokalistka, pisarka, autorka tekstów i kompozytorka. Od 13 roku życia mieszka i tworzy w Los Angeles. W 2013 roku wydała debiutancką powieść fantasy skierowaną do nastoletnich czytelników – „Szafir”. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem (Summa cum Laude) University of California in Los Angeles (UCLA) na dwóch kierunkach: filozofia i przemysł muzyczny.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca