Muzyka

Co wiemy o Billie Eilish?

Artystka, która czaruje swoim głosem i przenosi nas w zupełnie magiczny klimat. Wiele osób kojarzy ją z najnowszej muzyki towarzyszącej filmowi o Bondzie i niecodziennego wyglądu na scenie. Kim jest Billie Eilish i co sprawia, że muzyka, którą gra ta młoda artystka jest tak wyjątkowa? Co o niej wiemy? Między innymi na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

 

Billie Eilish – podstawowe informacje

To młoda amerykańska artystka, urodzona w 2001 roku, wykonująca muzykę pop i alternatywną. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już m.in. nagrodę Oscara, siedem nagród Grammy, trzy MTV Video Music Awards oraz dwie MTV Europe Music Awards. Została wyróżniona również Apple Music Awards. Poza tym, że śpiewa, jest również autorką swoich tekstów.

 

Jej początki rozpoczęły się od nagrywania z bratem piosenek w niewielkiej sypialni. To właśnie tam swoje początki ma jej pierwszy hit pt. „Ocean Eyes”, który najpierw szturmem zdobył Internet, by następnie znaleźć się na EP-ce „Don’t Smile at Me”, która wkrótce została ogłoszona najlepszym i najgłośniejszym debiutem roku 2017.

 

Billie Eilish pisze historię na naszych oczach zwyciężając wówczas we wszystkich najważniejszych kategoriach Grammy i będąc również najmłodszą laureatką tej nagrody.

Dyskografia Billie Eilish

Billie Eilish do tej pory wydała dwa studyjne albumy i wspomnianą wyżej EP-kę (2017 rok), która zyskała status platynowej płyty w Kanadzie, Wielkiej Zelandii, Australii, USA oraz złotej płyty w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku wydała album „Happier That Ever”.

 

W 2019 roku wydała swój pierwszy studyjny album zatytułowany „When We All Fall Assleep, Where Do We Go?”. W tym samym czasie wydała również singiel „Bad Guy”.

Hitem okazał się też stworzony przez nią wraz z bratem w 2020 roku utwór zatytułowany „No Time to Die”, który stał się przewodnim numerem najnowszego filmu o Jamesie Bondzie. Hit ten zapewnił jej nagrodę Złotego Globa i Oscara.

 

W lutym 2021 roku ukazał się film dokumentalny zatytułowany „Billie Eilish: The world’s a little blurry” na temat piosenkarki.

 

Z kolei w lipcu 2021 roku Billie Eilish wydała swój drugi album studyjny pt. Happier Than Ever.

Obecnie jeździ z trasą koncertową po całej Europie, na którą zakup biletów jest wręcz niemożliwy.

Co jeszcze warto wiedzieć o artystce?

Artystka wzbudza zainteresowanie swoim niecodziennym wyglądem, łączącym w sobie wiele sprzeczności a tym samym doskonale utożsamia się z najmłodszym pokoleniem, które szuka alternatywnych autorytetów. Billie Eilish cierpi m.in. na syndrom Tourett’a, który daje znać o sobie w formie nerwowych tików. Rozgłosu nabrała sprawa, gdy podczas jednego z wywiadów w amerykańskiej telewizji wykonała gest głową przypominający odpędzenie muchy. Artystka zapytana wówczas o źródło zachowania przyznała, że wspomniane tiki nerwowe, które często przez jej fanów odbierane są jakoś śmieszne, są objawem choroby, z której nie należy się śmiać i o której ma zamiar mówić głośno, by odczarować ten temat tabu w świecie muzyki. Na tę chorobę cierpi bowiem więcej artystów, którzy w strachu przed krytyką, nie przyznają się do choroby.

 

Dodatkowo artystka angażuje się w ochronę środowiska. W tym celu w 2020 roku podpisała list otwarty „Face the Climate” skierowany do światowych liderów. Mówi o sobie, że jest syntetystką.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lipca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca