Wywrota

Październikowa Nisza Krytycznoliteracka

Już 1 października powakacyjna odsłona Niszy Krytycznoliterackiej!

 

Kontynuacja projektu wiązać się będzie z kilkoma zmianami, mającymi na celu ożywić dyskusje i sprawić, aby zarówno literaci oraz literatki, jak i odbiorcy literatury wynieśli znacznie więcej z lektury części warsztatowej i recenzji.

 

Moderowane dyskusje będą opierać się na opublikowanych od razu pięciu tekstach z omawianej książki, a ich wybór zależy od autora/autorki. Tym razem bez pośpiechu, ponieważ na rozmowę przeznaczymy blisko trzy tygodnie. Jeżeli ktoś będzie chciał dodać coś po czasie, nie będzie miał z tym problemu i jego głos nie odbije się od ścian.

 

Na początku następnego miesiąca ukażą się efekty dyskusji. Recenzje książki, wywiad z poetą lub poetką, konfrontacyjna rozmowa recenzentów o publikacji oraz krótki artykuł podsumowujący. Ponadto będziemy czekali na wasze, Czytelników i Czytelniczek, teksty o książce lub opublikowanych pięciu poezjach. Mogą to być krótkie impresje, szkice, czy nawet felietony. Wszystko, co was natchnie, a odwołuje się do omawianego tomu, jest mile widziane. Liczymy na waszą pomysłowość.

 

Już za dwa dni porozmawiamy o książce Hanny Dikty, która ukazała się nakładem Zeszytów Poetyckich. Zainteresowanych już teraz odsyłamy na jej stronę internetową, gdzie można przeczytać kilka tekstów ze Stop-klatki.

 

Autorką nowego logo – symbolu delikatnego przemalowania w Niszy – jest Aneta Ilnicka.

 

Do zobaczenia pod dyskusją!

 

 

Redakcja Niszy Krytycznoliterackiej


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Paweł Kaczorowski
Paweł Kaczorowski 2 listopada 2014, 17:08
Bardzo fajne nowo logo. Od kiedy wymyśliłem ten projekcik ( nieskromnie się przypomnę...) minęło sporo czasu i jak widzę Marcin wciąż tym nieźle kręci. Pozdrawiam Niszowiczów.
przysłano: 29 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca