Teatr

Naprawa tableta

Nie możesz się rozstać ze swoim tabletem? Towarzyszy ci on w domu, pracy i rodzinnych wyjazdach? Tablet to niezwykle wygodne urządzenie, zapewniające dostęp do internetu, możliwość pracy na dokumentach i umożliwiając korzystanie z różnego typu rozrywki – oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania w gry. Na pewno boisz się chwili, kiedy twój tablet ulegnie usterce. To może, ale nie musi nigdy nastąpić. Awaria tabletu może być spowodowana jego niewłaściwym użytkowaniem, jak również wadą, która ujawni się bez żadnych powodów. Co wówczas należy zrobić? Jedynym rozsądnym wyjściem pozostaje naprawa tableta. Będziemy mogli ją przeprowadzić w niemal każdym serwisie, specjalizującym się w urządzeniach tej samej marki, co twój tablet.

Naprawa tableta – od czego zacząć

Kiedy należy zgłosić się z tabletem do serwisu? Zawsze wtedy, kiedy zauważyliśmy niepokojące objawy, których wcześniej nie było. Może to być zwolnione działanie, brak reakcji na niektóre komendy, uszkodzenia mechaniczne i wiele innych. Naprawdę nietrudno takie rzeczy zauważyć w codziennym użytkowaniu, szczególnie jeśli aktywnie i często wykorzystujemy swój tablet. Jak przebiega naprawa tableta? Można ją podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest sprawdzenie urządzenia pod kątem występowania usterki. Serwis będzie musiał uruchomić tablet i sprawdzić w jaki sposób on działa. Jeśli usterki się potwierdzą, będzie można przystąpić do znalezienia powodu i oszacowania kosztów naprawy. Dalsze prace są prowadzone dopiero po akceptacji kosztorysu przez klienta. To bardzo ważne, ponieważ przy drogich naprawach nikt nie będzie ryzykował ponoszenia kosztów, nie mając pewności że klient zechce je pokryć w całości.

Naprawa uszkodzonego tableta

Serwis może wykonać naprawę urządzenia na dwa sposoby. Jeśli urządzenie jest objęte gwarancją producenta i awaria nie była spowodowana z winy użytkownika, naprawa tableta jest przeprowadzana bezpłatnie, w autoryzowanym serwisie. Natomiast jeśli do usterki doszło już po zakończeniu okresu gwarancyjnego, to naprawa będzie odpłatna. Naprawa może polegać na wymianie uszkodzonych elementów na fabrycznie nowe lub używane, ale sprawne, wymontowane z innych uszkodzonych tabletów, przeznaczonych na dawców części. Po każdej naprawie tablet zostaje uruchomiony i dokładnie sprawdzony, czy działa tak jak należy. Jeśli wszystko jest OK, będzie mógł zostać oddany do klienta, a na naprawę zostanie wystawiony rachunek i jeśli serwis to praktykuje, gwarancja.

Kiedy naprawa tableta nie jest możliwa

Zapewne smutno będzie to czytać, ale są sytuacje, kiedy naprawa tabletu nie będzie mogła zostać wykonana. Dlaczego? Jest kilka powodów. Przede wszystkim brak dostępnych części zamiennych. Jeśli naprawa musi polegać na wymianie uszkodzonego elementu na nowy, a na rynku brak części zamiennych – czy to nowych, czy używanych, naprawa będzie musiała zostać odłożona w czasie. Na jak długo? Do momentu, aż potrzebna część się odnajdzie. Drugim powodem są zbyt wysokie koszta naprawy, dorównujące lub nawet przewyższające wartość samego urządzenia. Co w takich sytuacjach można zrobić? Niestety nic innego, jak tylko pogodzić się z zaistniałymi okolicznościami i rozpocząć poszukiwania nowego tabletu.

Dane na tablecie, przekazanym do naprawy

Oddając tablet do serwisu, zawsze pojawia się pytanie o dane, które są na nim umieszczone. Niestety żaden serwis nie da nam gwarancji, że naprawa tableta nie będzie skutkowała usunięciem wszystkich zapisanych w pamięci danych. Dlatego mamy kilka cennych porad, z których warto korzystać. Już na samym początku użytkowania tabletu, warto do niego zakupić kartę pamięci i to na niej zapisywać wykonywane zdjęcia lub instalowane aplikacje. W przypadku kiedy tablet będzie miał trafić do serwisu, po prostu wyjmujemy kartę z urządzenia, zachowując ją pod swoją kontrolą. Druga metoda to wykonywania kopii danych w chmurze. Narzędziem, które można do tego wykorzystać jest dysk Google. Aktywując w tablecie kilka opcji, możemy sprawić że wszystkie wykonywane zdjęcia będą automatycznie przesyłane na serwer, gdzie pozostaną dla nas łatwo dostępne. Dotyczy to również wszystkich innych plików, które możemy przechowywać na tablecie.

Naprawa tableta – komu ją powierzyć

Skuteczność naprawy tableta będzie zależała od doświadczenia serwisu, z którego usług zamierzamy korzystać. Niewątpliwie największym zaufaniem cieszą się autoryzowane serwisy konkretnych marek. Niestety ich usługi nie zawsze należą do najniższych, co w wielu przypadkach będzie dyskwalifikowało nawiązanie współpracy z nimi. Wówczas nasze poszukiwania będą zmierzały w stronę niezależnych serwisów. Wybierając serwis do naprawy swojego tableta, sprawdźmy dokładnie jego opinie w internecie. Możemy również wejść na stronę takiej firmy i upewnić się, czy zawiera ona najważniejsze informacje, czy jest przygotowana profesjonalnie i budzi w nas zaufanie. W przeciwnym wypadku lepiej poświęcić jeszcze trochę czasu i szukać innego rozwiązania.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca