Teatr

42. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

Piotr Guzek IMPRESARIAT i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na 42. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. Koncert składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie Finał Konkursu Wokalnego, a w drugiej Koncert Galowy z udziałem Macieja Maleńczuka.

Finaliści Konkursu Wokalnego zostaną wyłonieni w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się 14 października w godzinach 10.00 – 16.00, w Sali Kameralnej Impartu. Uczestnicy uprawiający piosenkę literacką, poezję śpiewaną, piosenkę satyryczną, kabaretową wystąpią przed trzy osobowym jury przedstawiając po dwie piosenki. Zakwalifikowane osoby wystąpią w pierwszej części koncertu w Finale, gdzie będą oceniani przez publiczność – najbardziej demokratyczne jury!

Bohaterem tegorocznej Gali będzie Maciej Maleńczuk. To bardzo ciekawa i złożona osobowość. Tegoroczna Gala zatytułowana jest „ Maleńczuk gra Młynarskiego”. Występ rozpocznie się kilkoma autorskimi piosenkami wykonanymi solo, aby potem wraz z zespołem zaprezentować materiał z płyty wydanej w ubiegłym roku poświęconej twórczości nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego. We wspomnieniu Mistrza Maleńczuk tak mówi o tej płycie: "Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego".

"Maleńczuk gra Młynarskiego" to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów z różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", w którym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany". Listopadowy koncert zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięzcy.

Zapraszamy serdecznie!

42. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

bilety niedostępne WROCŁAW
Impart 2018-11-09
9 listopada 2018
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 28 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca