Teatr

Podróżniczek w Iranie. Akademia Odkrywcy T.Halika

Zapraszamy małych i dużych podróżników na spotkanie z cyklu Podróżniczek. Dla dzieci od 4 lat. Tym razem odbędziemy fascynującą podróż wraz z Akademią Odkrywcy im, T. Halika – do Iranu na lot na perskim dywanie.

Będzie opowieść i pokaz multimedialny prezentujący dzieciom ciekawostki kulturowe, obyczajowe, obowiązujące normy społeczne i religijne, jakimi rządzi się ten dalekowschodni kraj. Będzie można przymierzyć irańskie ubrania od ortodoksyjnych – zakrywających całą sylwetkę czarnych kobiecych płaszczy – czadorów – poprzez hidżaby i kolorowe chusty, jakie noszą irańskie kobiety, po tradycyjne białe tuniki – galabije – noszone przez mężczyzn. Dzieci zobaczą jak wygląda wnętrze irańskiego domu, jakie zasady panują w miejscu kultu muzułmańskiego czyli w meczecie, jak wygląda irańska ulica, sklep czy restauracja. Podczas warsztatów mali podróżnicy nauczą się pić herbatę z zachowaniem zasady trzymania kostki cukru w ustach.

Będą skoki przez symboliczny ogień za pomyślność swoich planów i na dobrą wróżbę. Warsztaty zakończy wspólne wykonanie mozaikowej kolorowanki – dywaniku

Podróżniczek w Iranie. Akademia Odkrywcy T.Halika

kup bilety WARSZAWA
Bielański Ośrodek Kultury 2018-10-14
14 pazdziernika 2018
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 28 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca