Teatr

Koncert - Noc flamenco

Zabierzemy Państwa w podróż po Hiszpanii, podróż wypełnioną żywymi kolorami i namiętnością tańca flamenco.

Tancerce – Anecie Skut – będą towarzyszyli muzycy: Cuffy Cuthbertson (gitara) i Jaime Cantera (śpiew solo i perkusja).


Aneta Skut odkryła swoją pasję do tańca bardzo wcześnie w dziecięcym klubie kultury na Bielanach, ale dopiero spotkanie z flamenco oczarowało ją bez reszty. Nowa pasja zaprowadziła ją przed laty do Hiszpanii, gdzie uczyła się sztuki tego tańca u renomowanych nauczycieli w Madrycie w Amor de Dios i w Andaluzii (miedzy innymi z La Truco, Antonio Canales i La Lupi). Ekspresyjny styl tańca Anety jest odzwierciedleniem jej osobistej fascynacji bogactwem kulturowym, w tym zwłaszcza sztuki tańca, z którym się spotkała w swojej życiowej podróży po wielu krajach i kontynentach. Aneta mieszka obecnie z rodziną w Taunton w Wielkiej Brytanii, gdzie – oddając się drugiej swojej pasji – prowadzi kursy flamenco dla dorosłych i dzieci. Wraz z Cuffym i Jimi występuje regularnie w Bristolu, Exeter, Bath i innych miastach Wielkiej Brytanii.

Cuffy Cuthbertson zaczął grać na gitarze już jako dziecko, a całkowicie poświęcił się temu instrumentowi w momencie, kiedy to flamenco wkroczyło w jego życie. Wysoki poziom techniki gry na tym instrumencie zawdzięcza m.in. nauce pobieranej u takich mistrzów muzyki flamenco jak Tito Heredia, Paco Serrano i Gerardo Núñez. Cuffy Cuthbertson osiąga wiele sukcesów i uznanie publiczności, również na arenie międzynarodowej w tym m.in. towarzysząc piosenkarce Yasmin Levy.

Jaime Cantera (Jimi Can) jest utalentowanym hiszpańskim artystą, mieszkającym od wielu lat w Wielkiej Brytanii. Jimi gra na gitarze i perkusji oraz komponuje muzykę. Oryginalność jego twórczości piosenkarskiej oraz kunszt interpretacyjny to wpływ różnych stylów muzycznych takich jak afro, latino, cyga, reggae czy muzyka pop. Aktualnie dominuje w jego twórczości muzyka towarzysząca flamenco; jest to udane połączenie porywającej muzyki i poetyckiej siły słów.

BILETY

15 zł, przedsprzedaż od 15.01

DATA IMPREZY

26.01.2019, godz. 17.00

MIEJSCE IMPREZY

Adres: ul. Goldoniego 1, 01-913 Warszawa
Miejsce: sala teatralna

Data/ Godzina otwarcia bram: ok. 15 minut przed imprezą/  Start imprezy: 17.00

Koncert - Noc flamenco

bilety niedostępne WARSZAWA
Bielański Ośrodek Kultury 2019-01-26
26 stycznia 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 5 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca