Teatr

Psoty w Kosmosie

UWAGA ,UWAGA, wiadomość z ostatniej chwili! Na warszawskiej Pradze wylądował statek kosmiczny. Przybysze z kosmosu przesłali wiadomość. Komunikat brzmi: Ziemianie, jesteście nam potrzebni. Przybywajcie. Pomóżcie. Przygotowania do kosmicznej misji ratunkowej już trwają. Dołącz do naszej załogi! Przyjdź koniecznie 22 czerwca do Soho Factory w Warszawie. Grzejemy rakiety! PSOTY w KOSMOSIE to tajne hasło naszej akcji.

Zapraszamy 22 czerwca dzieci i ich rodziców do zmienionej scenograficznie postindustrialnej hali nr 19 w Soho Factory w Warszawie. W godz. 11 - 18 można przyjść do Hali i przeżyć niesamowite przygody z artystami. To już nasza szósta akcja performatywna PSOTY dedykowana dzieciom. Tym razem dzieci polecą w kosmos wraz z aktorami warszawskich scen i grup teatralnych. Tworzymy przestrzeń fantastycznej, sensorycznej zabawy, w której dzieci poprzez doświadczenie poznają wykreowane przez nas światy. Zorganizowaliśmy już PSOTY życie miasta, PSOTY pod wodą, PSOTY w lesie. Za każdym razem kreujemy unikalny scenograficznie świat oparty o działanie w duchu DIY. Naszej scenografii można dotknąć, bawić się w niej i odczuwać wykreowany świat wszystkimi zmysłami. Wierzymy, że tylko poprzez doświadczanie dzieci są w stanie przezwyciężyć własne lęki, przeżyć coś co zapamiętają pozytywnie na całe życie. Co więcej, poznawanie świata razem z bliskimi to ważny impuls do harmonijnego rozwoju dziecka. Do zabawy wciągamy i rodziców i dzieci, na tych samych zasadach, w których uczestnicy naszych projektów są ich współtwórcami a nie biernymi widzami. Reżyserami PSOT w kosmosie są; Bartosz Mazur, Justyna Sobczyk, Maria Stokłosa. Za scenografię odpowiada Matylda Sałajewska – artystka streetartowa, jej ostatnią realizacją w Warszawie, był ogród zimowy Wolskiego Centrum Kultury. Jako artystka działa na styku filmu, instalacji i dizajnu. Realizuje projekty interaktywne, multimedialne i streetartowe. Ma na koncie liczne wystawy i udział w festiwalach sztuki w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Tel Awiwie, Lahti, Moskwie, Zagrzebiu, Strasburgu, Pradze, Dusseldorfie, Kolonii, Hamburgu, Berlinie, Perth. Stworzyła m.in. identyfikację wizualną wystawy Stanleya Kubricka, jest kuratorką Katowice Street Art AiR. O koncepcję strojów zadba Anna Kaczkowska, która odpowiadała m.in. za kostiumy do spektakli takich jak: New Year's Day w Teatrze im. Juliusza Osterwy czy Fedra fitness w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 

 

Projekt PSOTY wpisuje się w szerszy program pod nazwa Pop Up muzeum dla dzieci. Kreujemy wydarzenia, które traktują dziecko w centrum uwagi, daleko od komercyjnego szumu próbujemy postawić sobie za cel działanie odpowiadające na wyzwania teraźniejszości i przyszłości, w którym pokazujemy dziecku jak można traktować siebie i drugiego człowieka. Pod tym względem tegoroczne PSOTy dotykają dla nas ważnego tematu spotkania z „obcym” i traktowania tego spotkania jako wyzwania do zawiązania dobrej relacji i poznania, próby zrozumienia świata innego niż mój własny. Mamy nadzieje wkrótce zaprosić Was do stałego miejsca, prawdziwego Muzeum dla dzieci, które umocni nasze pociechy w przekonaniu, że Ja jestem ważny, Ty jesteś ważny i ważna jest dobra relacja, jaką stworzymy. Właśnie ta relacja będzie gwarantem naszej wspólnej dobrej przyszłości. Na jesieni zapraszamy na następne wydarzenie z cyklu, którym będzie Wystawa kolekcjonerów.” – mówi kuratorka cyklu, Marta Wójcicka.

  

PSOTY W LESIE 
22 czerwca (sobota), w godzinach 11-18, 
SOHO FACTORY, hala nr 19, ul. Mińska 25, Warszawa

Wstęp: 25 zł.

Dzieci do 2 lat: WSTĘP WOLNY

Organizator: Artanimacje 
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa 
Partnerzy: Soho Factory, Yareal Polska, Teatr Soho
Realizatorzy cyklu: POP-UP MUZEUM DLA DZIECI

kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
kup bilety WARSZAWA
Soho Factory 2019-06-22
22 czerwca 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca