Teatr

Świąteczna Gala Śląska

Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert "Świąteczna Gala Śląska". Podczas koncertu w wykonaniu Najlepszych śląskich artystów , usłyszymy największe hity wraz z kolędami.

Wystąpią:

Duo Fenix - Dwa Fyniki
Mariusz Kalaga
Duet Karo

 

 -------------------------------------------------------------------------------

 Duo Fenix - Dwa Fyniki - w składzie: Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk istnieje od 1993r Od 2002 roku występujemy w duecie pod dwoma nazwami- „DUO FENIX – DWA FY NIKI”, a od 2013r. w tercecie z Kacprem. W roku 2011 osiągnęliśmy pełnoletniość- „18 lat działalności artystycznej”. Przez te wszystkie lata wydaliśmy 10 płyt, na których mogą znaleźć Państwo wiele przebojów zarówno w gwarze śląskiej jak i w języku literackim. Nasi słuchacze bardzo wysoko oceniają takie utwory jak: „Przeznaczenie”, „Kwiatuszku”, „Nasz Papa”, „Na Krawędzi dnia”, „Nojpiykniejsze miejsce”, „Życzenia dla Ciebie”, „Do Św. Anny”, „Siedem zmysłów”, „Stuk puk”, „Świerszczyk Ołmy”, „Stara miłość nie rdzewieje” Największą jednak popularnością cieszy się piosenka „Życzymy szczęścia”, która przez ponad półtora roku znajdowała się w pierwszej dziesiątce „Listy Śląskich Szlagierów” TVS. Nowe przeboje to: „Powiedz Mamo” i „Blues dla Mamy””Dobrze razem być”. Naszych utworów można posłuchać na antenie Radia Opole, Radia Vanessa, Radia Piekary, Radia Plus i innych rozgłośni. Twórczość naszego zespołu jest również bardzo wyraźnie zaznaczona w sieci internetowej na wielu portalach poświęconych muzyce rozrywkowej. Natomiast teledyski do naszych utworów są emitowane w programach Telewizji Opole, Katowice, Trwam, Polsat oraz oczywiście TV Silesia.Proponujemy swój zabawny koncert zarówno w języku literackim jak i w gwarze śląskiej. Mając doświadczenie oferujemy państwu również swoje usługi, jako prowadzący na wesoło codzienne imprezy okolicznościowe. Wiemy jak sprawić, aby zgromadzona publiczność na koncertach, festynach, biesiadach słuchając nas dobrze się bawiła. Nasze koncerty to nie tylko sam występ, ale żywy dialog z publicznością.

Mariusz Kalaga - Artysta-muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy. Znany sympatykom muzyki z prezentacji TV programów „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa Górnego, a także z "muzycznych szlagierów" w TV - TVS. Gra i śpiewa znane przeboje, standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, a także kolędy i pastorałki. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych. Na co dzień występuje solo lub z zespołem „Partners Voice”. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością, a jego ciekawe i wesołe komentarze oraz interpretacje wykonywanych utworów są atrakcją każdego koncertu.Były czasy, kiedy wokalista wychodzący na scenę musiał mieć głos. Czasy – lata ’60, ’70. Elvisa Presleya, Roya Orbisona, Jima Reevesa. Te dobre czasy piosenki przypomina nam Mariusz Kalaga, artysta o głosie jaki obecnie tak trudno już usłyszeć.


Swoją karierę zaczynał jako nastolatek w chórze kościelnym „Cordis Christi”, co jest charakterystyczne dla Amerykanów śpiewających country, czy gospel. Okazuje się, że i w Polsce taka szkoła wokalna daje dobre rezultaty. 
W czasie studiów na Uniwersytecie Śląskim śpiewał w folklorystycznych zespołach Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy” i „Siemianowice”. Jak mówi, zjeździł z nimi kawał świata i wyćwiczył mięśnie potrzebne śpiewakowi. 


Jako solista wystąpił w 1980 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej zdobywając nagrodę „Złotego Gwoździa” za wykonanie piosenki „Monopolowy blues”. Następnie występował z zespołem „For You”, którego był założycielem wspólnie z Jerzym Macołą, by wreszcie trafić do zespołu „Johnny Walker” i tym samym do muzyki country. Stał się stałym gościem pikników country w Mrągowie. Przez pewien czas współpracował z zespołem „Gang Marcela”, by wreszcie założyć własny zespół „Partners” w 2000r.


Jako niedościgniony wykonawca piosenek Roya Orbisona nagrał w 1993 roku album pt. „Gdy nam śpiewał Roy Orbison”, na którym znalazły się piosenki zaśpiewane w sposób w niczym nie ustępujący oryginałom. Nic dziwnego, dzięki swojemu głosowi Mariusz Kalaga nie musiał obawiać się, że nie dorówna kunsztowi wokalnemu mistrza.
Podróż do Nashville, jaką odbył w 2000 roku zaowocowała nowymi inspiracjami. Jeszcze w tym samym roku nagrał autorską płytę „Mój los”, nagrodzoną w III Plebiscycie „Dyliżanse” tytułem płyty roku. Rok później w tym samym plebiscycie Mariusz Kalaga wygrał kategorię Wokalista Roku. 

 Duet Karo - Utwory Duetu Karo okupują pierwsze miejsca przebojów w wielu rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. Elżbieta i Stefan współpracują z wieloma ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi w całym kraju, a w szczególności z TV SILESIA,TV KATOWICE, TV NTL, gdzie są stałymi gośćmi.
 
W roku 2015 Duet Karo obchodził  15 lecie działalności artystycznej,  Z tego tytułu odbył się koncert  benefisowy, który został uwieczniony na nośniku DVD.


"Duet Karo”, czyli ELŻBIETA I STEFAN istnieje na rynku 17 lat i pochodzą z Chorzowa. Stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Koncertują w kraju i za granicą, prezentując autorskie piosenki. Duet Karo na swoje dziesięciolecie wydał autorską płytę pt. “Mój miły”, na której piosenka "ŻONECZKA"  została wybrana przez widzów TVS SILESIA Przebojem Roku 2008. Końcówka roku 2009 również była dla artystów owocna. Podpisali kontrakt płytowy z firmami fonograficznymi BOX MUSIC / PROMUS czego efektem była nowa płyta zatytułowana "KOCHOSZ MIE CZY NIY". Utwór  ten został wybrany przez widzów TV Silesia Przebojem Roku 2009. W roku 2010 utwór "KOCHOSZ MIE CZY NIY" po raz kolejny został nagrodzony tytułem "PRZEBÓJ ROKU 2010" oraz zdobył nagrodę w kategorii Teledysk Roku 2010 a telewidzowie TVS przyznali duetowi szczególną nagrodę - tytuł WYKONAWCY ROKU 2010.

Świąteczna Gala Śląska

kup bilety CZĘSTOCHOWA
Akademickie Centrum Kultury 2019-12-21
21 grudnia 2019
CZĘSTOCHOWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca