Teatr

Koncert na głosy i nastroje

Koncert na głosy i nastroje”, recital Elżbiety Igras z towarzyszeniem Tomasza Szweda i Roberta Osamy

W programie: artyści wykonają kilkanaście utworów przeplatanych zabawnymi anegdotami “z tamtych czasów” i wzruszającymi wspomnieniami lat młodości.

Elżbieta Igras – wyjątkowy głos, którego nie da się zapomnieć. Oprócz piosenek ze swojego repertuaru, jak “Co dasz mi dniu”, “Ze mną bądź” i “Idę ziemią”, “Odmłodzone tango”, “Śpiewam miłość”, “Jenny, Jenny” i in., zaśpiewa także ulubione przeboje innych wykonawców, a także Arię Skołuby w oryginalnej tonacji!
Wokalistce towarzyszyć będą:
Tomasz Szwed – wokalista i kompozytor
Robert Osam - pianista, dyrygent, aranżer, wokalista, akompaniator. Znany m.in. z udziału w zespole muzycznym programu “Jaka to melodia?”
Artyści wykonają kilkanaście utworów przeplatanych zabawnymi anegdotami “z tamtych czasów” i wzruszającymi wspomnieniami lat młodości. Nie zabraknie też pozytywnych wniosków i afirmacji!

Elżbieta Igras – piosenkarka obdarzona głosem, którego nie da się zapomnieć. Jedynym takim na świecie. W 1969 r. wystąpiła na II Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym, zdobywając Główną Nagrodę jako solistka oraz nagrodę specjalną audycji radiowej Popołudnie z młodością. W 1968 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymała Brązowego Trubadura. W 1969 r. wystąpiła na II Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym, zdobywając Główną Nagrodę jako solistka oraz nagrodę specjalną audycji radiowej Popołudnie z młodością. W tym samym roku na III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu zdobyła „Złoty Pierścień” w kategorii amatorów. Kilka miesięcy śpiewała z grupą QUORUM, z którą wyśpiewała wielki przebój “Ach, co to był za ślub” Rok 1970 to początek solowej kariery Elżbiety Igras i m.in. wieloletni udział w audycjach “Podwieczorku przy mikrofonie”, których w tamtych latach słuchała cała Polska. W roku 1972 otrzymała wyróżnienie dla siebie i piosenki “Co dasz mi dniu” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występowała we Francji, w krajach d. ZSRR, w USA, d.RFN, Szwajcarii, Rumunii, d. Jugosławii, Bułgarii i in. Polskę z koncertami estradowymi zjeździła wzdłuż i wszerz przez wiele wiele lat. Potem kilkanaście lat działała społecznie jako radna, a także pomysłodawczyni i szefowa Ogólnopolskiego Konkursu Piosenkarzy Amatorów MUFKA, promującego młodych wokalistów. Teraz wraca, by wyśpiewać życie, wspomnienia i dobre emocje. Robert Osam-Gyaabin – AKOMPANIAMENT wokalista, prezenter i aktor – Robert był liderem, wokalistą, dyrygentem i aranżerem w Awesome Big Band wykonującym utwory m.in.Franka Sinatry, Deana Martina, Andrzeja Zauchy ze wsparciem 14 osobowej orkiestry, Sounds Like Jazz to zespół odpowiadający na potrzeby rynku, z repertuarem skierowanym do różnych grup wiekowych. Jest też aranżerem wszystkich jej piosenek.

Tomek Szwed – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Zadebiutował w 1978 roku na XV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie otrzymał wyróżnienie za piosenkę „Protest song”. Od 1979 roku wraz z Izą Bielską był solistą folkowo-countrowej grupy Tender. Z zespołem tym nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji. Na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1980 roku, zdobył wyróżnienie za piosenkę „Ballada stara jak ziemia”. Grupa koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w ZSRR, Czechosłowacji i RFN. Z tego okresu pochodzą dwie kasety: „Tender” i „Country po polsku”. Po odejściu z zespołu Tender, Tomasz Szwed grał country i bluegrass z wieloma muzykami i zespołami tego środowiska.

Koncert na głosy i nastroje

bilety niedostępne WARSZAWA
Bielański Ośrodek Kultury 2020-03-18
18 marca 2020
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 4 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca