Teatr

Czym jest technologia Dri-FIT

Komfort ćwiczenia zapewniają dobre warunki atmosferyczne lub te panujące w sali do ćwiczeń czy na siłowni oraz odpowiednie ubranie sportowca. Firma Nike proponuje rewolucyjną odzież sportową wykonaną z materiału, który świetnie sprawdza się w każdych warunkach - sprawnie odprowadza wilgoć, zapewnia skórze suchość i komfort. Sprzyja więc uprawianiu sportu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. To materiał Dri-FIT, który został wymyślony dla wygody osób aktywnych.

Istota Dri-FIT

Firma Nike wynalazła materiał Dri-FIT już w 1991 roku, po wieloletnich badaniach i testach. Zespołowi pracującemu nad tym materiałem przyświecała idea stworzenia włókien, które skutecznie będą odprowadzały wilgoć. Ubrania z materiałem Dri-FIT w swojej strukturze wykorzystuje mikrowłókna, które łączone są przy użyciu specjalnie opracowanych w tym celu nowych igieł kulkowych z zaokrąglonymi końcówkami. Nike stworzył je po to, aby ostre igły tradycyjne nie przecinały małych mikrowłókien i wywlekały je poza zwartą strukturę materiału. Do nadawania zróżnicowanych kolorów takim materiałom wykorzystywane są nowoczesne procesy.

Korzyści z wykorzystywania materiału Dri-FIT

Wykorzystywanie materiału Dri-FIT w postaci odzieży sportowej pozwoli na zachowanie uczucia suchości i komfortu skóry, nawet przy intensywnym treningu na dworze. Ubranie odprowadza wilgoć ze swojej powierzchni. Właściwości materiału Dri-FIT pozostają przy tym niezmienne przez cały okres jego użytkowania.

Kiedy skóra człowieka zaczyna się pocić, materiał Dri-FIT wychwytuje wilgoć i rozprowadza ją za pomocą mikrokanalików po zewnętrznej swojej części, gdzie ulega ona odparowaniu. Wspomaga to zachowanie skóry w należytym stanie i naturalne regulowanie temperatury ciała. Tylko niewielka ilość wilgoci - około 0,4 proc., pozostaje w mikrowłóknach. Pozostała część jest błyskawicznie transportowana na zewnątrz, systemem kanalików.

Kiedy sprawdzą się ubrania z technologią Dri-FIT?

Największe korzyści z wyboru odzieży wykonanej w technologii Dri-FIT odniosą sportowcy. Warto wybrać odzież Dri-FIT, jeśli ma być ona noszona bezpośrednio na skórze - mowa więc tutaj m.in. o bieliźnie termicznej, legginsach i koszulkach, na które już nic nie zakładamy. Wszystkie części garderoby przylegające do ciała z technologią Dri-FIT będą efektywnie odprowadzać wilgoć ze skóry. Poza tym takie ubrania szybko schną, co jest ich kolejną zaletą. Natomiast otwarte włókna konstrukcji Dri-FIT powodują, że dostosowują się do zróżnicowanych poziomów wentylacji.

 

Adrenaline.pl - Sprawdź ofertę sieci salonów NIKE i adidas: legginsy sportowe z materiałem Dri-Fit

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 lipca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca