Teatr

BABILON MMA 10 - PODZIEMNY KRĄG

BABILON MMA 10” – „PODZIEMNY KRĄG” W KOPALNI SOLI „WIELICZKA”

Historyczna walka unifikacyjna w polskim MMA

Takiego wydarzenia w MMA nigdy nie było! „Podziemny Krąg” to pierwsza gala na świecie zorganizowana pod ziemią. W dniu 26 października w Kopalni Soli „Wieliczka” dojdzie też do pierwszej w Polsce walki unifikacyjnej o dwa pasy mistrzowskie w Mieszanych Sztukach Walki. Daniel Rutkowski spotka się z Adrianem Zielińskim.

- W Komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, walczyło wielu znakomitych bokserów, a przed 2 laty w wielickiej kopalni soli jedną z pierwszych swoich walk w MMA stoczył Szymon Kołecki, Mistrz i Wicemistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Jeszcze większe emocje gwarantujemy za kilka tygodni w Kopalni Soli „Wieliczka”– zapowiada Tomasz Babiloński, który od kilkunastu lat organizuje podziemne gale.

Szef federacji Babilon MMA łączy siły z twórcą organizacji Fight Exclusive Night Pawłem Jóźwiakiem. Zjednoczenie dwóch prężnie działających promotorów oznacza pojedynki unifikacyjne o pasy mistrzowskie w MMA.

- W polskich Mieszanych Sztukach Walki, które zdobywają ogromną popularność, takiego wydarzenia jeszcze nie było. Współpraca Babilon MMA z FEN to walki na jeszcze wyższym poziomie pomiędzy absolutnymi mistrzami polskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki. Zdobycie dwóch pasów będzie przepustką do kariery międzynarodowej. Wraz z Pawłem Jóźwiakiem pokazujemy jak ważny jest sport, a po drugie, że promotorzy też potrafią dogadać się i współpracować – mówi Tomasz Babiloński.

Na gali w Kopalni Soli „Wieliczka” o tytuły w wadze piórkowej walczyć będą były Mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i specjalizujący się w twardych formułach w kickboxingu (K-1, low kick, muay-thai) Adrian Zieliński (19-8). Mistrz parteru ze świetnym stójkowiczem to gratka dla fanów MMA.

- Takich hitowych starć z udziałem mistrzów obydwu federacji zaplanowaliśmy jeszcze więcej. Zaczynamy od niezwykle ciekawego starcia „Rutka” Rutkowskiego z Zielińskim. „Podziemny Krąg” będzie dla jednego z nich trampoliną do jeszcze większych wyzwań. Tak jak kiedyś udało mi się doprowadzić Krzysztofa Głowackiego do Mistrzostwa Świata w boksie zawodowym, tak również w MMA celem jest ciężka praca i przygotowanie zawodnika dla największej federacji – UFC. Mariaż Babilon MMA z FEN wyłoni fighterów gotowych na zwycięstwa w Ameryce – przyznał Tomasz Babiloński.

Na pierwszej w historii podziemnej gali MMA i jednocześnie jubileuszowej dla federacji Babilon MMA kibice obejrzą 6 walk. Pełna karta zostanie wkrótce ogłoszona. W oktagonie wystąpią m.in. Łukasz Brzeski, Michał Gutowski, Adrian Błeszyński i Michał Pietrzak oraz medalistka Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Róża Gumienna.

BABILON MMA 10 - PODZIEMNY KRĄG

kup bilety WIELICZKA
Kopalnia Soli ''Wieliczka'' 2019-10-26
26 pazdziernika 2019
WIELICZKA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca