Teatr

Prezerwatywy skuteczność: tych błędów nie popełniaj!

Prezerwatywy są niezbędnym dodatkiem do seksu. Dowiedz się, jak korzystać z prezerwatyw i jak dobierać kondomy, by ich skuteczność była maksymalna!

Nie lubisz seksu z prezerwatywą? Cóż, nie warto z niej rezygnować. Możesz natomiast sprawić, by korzystanie z niej nie ograniczało doznań i nie szkodziło jej skuteczności. Tych błędów nie popełniaj! 

Skuteczność prezerwatyw: ile wynosi?

Skuteczność prezerwatyw jest bardzo bliska 100%, jednak wynik ten nie bierze pod uwagę błędów popełnianych przez człowieka. O nich jednak powiemy sobie za chwilę, tymczasem skupmy się na samych prezerwatywach. Na rynku dostępne są obecnie 3 rodzaje prezerwatyw.

 • Prezerwatywy lateksowe
 • Prezerwatywy nielateksowe (z poliizoprenu)
 • Prezerwatywy damskie

Bez względu na to, jaki rodzaj prezerwatyw wybierzesz, będą one tak samo skuteczne. Kondomy można zatem kupować bezpiecznie, natomiast warto zwracać uwagę, by był to zaufany producent, który zajmuje się produkcją certyfikowanych produktów antykoncepcyjnych. 

Co zaniża skuteczność prezerwatyw?

Skoro prezerwatywy mają tak wysoki wskaźnik skuteczności, dlaczego zdarzają się różnego rodzaju wpadki? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

 • Korzystanie z prezerwatywy po terminie jej przydatności.
 • Kupowanie kondomów za małych lub za dużych.
 • Nieprawidłowe zakładanie prezerwatywy, przez co dochodzi do jej uszkodzenia.
 • Nieprawidłowe przechowywanie prezerwatyw, które powoduje ich uszkodzenie.

Nie warto kupować kondomów na zapas. Warto natomiast poświęcić chwilę czasu i kupić prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze. Samo zakładanie gumki nie jest skomplikowane, trzeba jedynie uważać, by się zbyt nie spieszyć i nie naderwać prezerwatywy paznokciem. 

Jakie prezerwatywy są najlepsze?

Najlepsze prezerwatywy to te dopasowane. Każda wypuszczona na rynek prezerwatywa musi być skuteczna i bezpieczna dla zdrowia użytkowników. Według statystyk najlepsze prezerwatywy według opinii to te najcieńsze. Ultracienkie prezerwatywy nie ograniczają doznań, są wygodne i przy tym tak samo bezpieczne, jak klasyczne kondomy lateksowe. Dla osób uczulonych na lateks naturalnym wyborem są prezerwatywy nielateksowe, wykonane z poliizoprenu. Ta forma antykoncepcji wykazuje się równą skutecznością. 

Jakie jeszcze cechy są pożądane wśród prezerwatyw? Większą popularnością cieszą się te, które nie mają okrutnie silnego zapachu lateksu, są solidne i mają dobrą cenę. Przez wiele lat najbardziej znaną marką prezerwatyw było Durex, ale powoli się zmienia. Rynek nieustannie zalewają coraz nowsze i równie dobre, a nawet lepsze firmy produkujące wysokiej jakości prezerwatywy. 

Jak poprawnie zakładać prezerwatywę? 

W zakładaniu prezerwatywy nie ma żadnej filozofii. Kluczowe jest prawidłowe otwarcie opakowania, by już na starcie nie uszkodzić zawartości. Prezerwatywę należy otwierać i zakładać powoli, rozrywając folię opakowania w miejscu do tego wyznaczonym. Następnie:

 • Chwytamy gumkę w 2 palce, najlepiej za grube krawędzie.
 • Krawędzie powinny rozwijać się do dołu, zatem na czubek penisa należy nałożyć krążek odpowiednią stroną.
 • Krążek rozwijamy ku dołowi penisa całą dłonią, nie czubkami palców i nie paznokciami. W ten sposób nie uszkodzimy prezerwatywy, a gumka z łatwością naciągnie się na całą długość penisa.
 • Trzeba pamiętać, by kondom sięgał podstawy penisa i nie zsuwał się podczas seksu. 
 • Prezerwatywy używamy tylko raz. Po stosunku należy zdjąć prezerwatywę, zwinąć ją i wyrzucić do odpadów zmieszanych. Absolutnie nie do toalety!

Korzystanie z prezerwatyw nie musi być takie złe. Nie musimy również martwić się o ich skuteczność, jeśli będziemy używać ich rozważnie i z zachowaniem prostych zasad opisanych wyżej. To proste, prawda?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca