Teatr

Festiwal Lalka Też Człowiek

 

Znamy już datę jedynego w Polsce festiwalu teatru lalek dla dorosłych. „Lalka Też Człowiek” odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2012 roku.

 

To jedyna w Polsce okazja, żeby przekonać się, że teatr lalek to także wybitna sztuka, a nie tylko rozrywka dla najmłodszych. Z roku na rok festiwal przyciąga nie tylko coraz większą liczbę publiczności, ale przede wszystkim grupy teatralne z coraz bardziej odległych zakątków świata. Pośród ponad dwustu zgłoszeń nadesłanych na tegoroczną edycję znalazły się m.in. spektakle z Iranu i Kanady. Te, które zobaczymy na festiwalu reprezentują aktualne dokonania teatru lalek i pozwalają na zapoznanie się z najciekawszymi wydarzeniami artystycznymi z tej dziedziny. Jak co roku międzynarodowe jury przyzna nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych m.in. dla najlepszego aktora, najlepszego spektaklu, czy za kreatywność.

 

Festiwal „Lalka Też Człowiek” powstał w 2006 roku, by zerwać ze stereotypem, że widz dorosły nie ma czego szukać w teatrze lalek. Ta dziedzina rozwijała się bowiem równolegle z teatrem żywego aktora, a jej korzeni należy szukać w starożytności. Dziecko jako odbiorca tego rodzaju sztuki pojawiło się dopiero w połowie XIX wieku. Organizatorzy wydarzenia od siedmiu lat udowadniają, że animacja i teatr lalek są pełnoprawnym językiem sztuki filmu i teatru.

 

Festiwalowi towarzyszy szereg innych wydarzeń, m.in. pokazy filmów animowanych, wystawy oraz warsztaty. Spektakle i wystawy będzie można oglądać w Instytucie Teatralnym oraz w sali „Laboratorium” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywały się m.in. w Domu Kultury Kadr, Domu Kultury Włochy oraz klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte miasto.
 

 

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

 

VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka Też Człowiek, 14-20 listopada, Warszawa, www.lalkatezczlowiek.eu, www.facebook.com/lalkatezczlowiek

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca