Teatr

Wodzisław Śląski. Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych

 

Zespoły teatralne działające przy szkołach oraz warsztatach terapii zajęciowej mogą powalczyć o nagrody w ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para-buch, teatr w ruch", który odbędzie się w końcu października.

 

Wodzisławskie Centrum Kultury wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń do 22 października. "Jak dotąd chęć udziału w przeglądzie zgłosiły cztery teatry z Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Mikołowa i Żor. Wiemy jednak, że takich teatrów jest w kraju bardzo wiele, działają przy wielu ośrodkach i instytucjach opiekujących się osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie, dlatego postanowiliśmy wydłużyć termin przyjmowania zgłoszeń" - powiedziała PAP w środę pomysłodawczyni przeglądu Dorota Krawczyk z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Jednodniowy przegląd powstał z myślą o zespołach teatralnych działających przy specjalnych ośrodkach wparcia, szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.

 

W ubiegłym roku, w pierwszej edycji przeglądu udział wzięło dwanaście zespołów artystycznych. Prezentowali różne spektakle. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowali m.in. interpretacje znanych projektów teatralnych oraz tzw. teatr ruchu - etiudy teatralne bez słów, przypominające nieco pantomimę.

 

Wzór zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej http://www.wck.wodzislaw.pl/.

Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Para-buch, teatr w ruch" jest organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach.

Przegląd odbędzie się 30 października na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca