Teatr

Dodatkowy weekend Nie-Złego Festiwalu

Dwa teatry: pilzneński Teatr Alfa oraz szczeciński „Pleciuga” już w najbliższy weekend zagoszczą na legnickiej scenie w ramach aneksu do Festiwalu Teatru Nie-Złego.
 

Sobotnie popołudnie będzie okazją do familijnej zabawy na „Trzech muszkieterach” czeskiego Teatru Alfa. To utrzymany w konwencji komiksowej spektakl, opowiadający nieśmiertelną historię przyjaźni czterech nieustraszonych wojowników. Bawić się przy nim doskonale będę zarówno najmłodsi widzowie, jak i ich rodzice. Jego siłą jest wartka akcja, zrozumiałe dialogi i grana na żywo muzyka. Nieprzypadkowo przedstawienie doceniono na wielu festiwalach w Czechach i zagranicą.

 

Na niedzielę przygotowano natomiast propozycję dla widzów dorosłych, którzy zobaczą rubaszne przygody „Kubusia i jego pan”. To przedstawienie Teatru Lalek „Pleciuga”, ale wbrew nazwie nie zobaczymy w nim lalek – grane jest w żywym planie aktorskim, w konwencji komedii dell arte. To nie lada gratka dla miłośników pikantnych opowiastek, niepozbawionych jednak filozoficznego przesłania. Gwarantują to nazwiska z najwyższej półki: ceniony pisarz Milan Kundera oddaje bowiem swoją sztuką hołd wielkiemu myślicielowi, Denisowi Diderotowi. Poza tym w spektaklu wyreżyserowanym przez Pawła Aignera zachwyca doborowa gra aktorów i ich fantazyjne kostiumy.

 

Bilety na oba przedstawienia do nabycia w kasie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy (bilety@teatr.legnica.pl, tel. 76 72 33 505).

 

Aneks do Festiwalu Teatru Nie-Złego to odpowiedź na ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się festiwal w 2012 roku i niespodzianka dla jego wiernych widzów. Wystąpią na nim zespoły, które organizatorzy od dawna chcieli gościć w Legnicy, ale w dwóch poprzednich edycjach nie było to z różnych przyczyn możliwe.Aneks do 2. Festiwalu Teatru Nie-Złego w Legnicy

PROGRAM

16 lutego (sobota)
16.00 - Trzej muszkieterowie - Teatr Alfa z Pilzna (Scena Gadzickiego)

17 lutego (niedziela)  
18.00 - Kubuś i jego pan - Teatr Lalek "Pleciuga" ze Szczecina (Scena Gadzickiego)

BILETY
„Trzej muszkieterowie” – N 25 zł/ U 18 zł
„Kubuś i jego pan” – N 35 zł / U 25zł

REZERWACJE
Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39, LEGNICA
tel. 76 72 33 505
bilety@teatr.legnica.pl

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca