Teatr

„Mazl Tov” w noc sylwestrową w Teatrze Żydowskim

 

MAZL TOV W NOC SYLWESTROWĄ W TEATRZE ŻYDOWSKIM

31 grudnia, g. 19:00

 

Jak co roku, Teatr Żydowski zaprasza na Galę Sylwestrową. Tym razem zespół Teatru Żydowskiego przygotował wyjątkowy spektakl „Mazl Tov”. To pełen humoru i dowcipu spektakl muzyczno-taneczny. Był on gorąco oklaskiwany między innymi podczas tournee Teatru Żydowskiego po Meksyku. Zazwyczaj wystawiany jest w jidysz, ale specjalnie na tę noc reżyserka Gołda Tencer przygotowała polską wersję spektaklu.

 

Przedstawienie ukazujące barwne, pełne zabawy i wzruszeń, codzienne życie Żydów z warszawskich Nalewek. To tu szewc kiwa się nad kopytem, a uczony mąż nad Księgą. Tu na ławeczce trwa nerwowy dialog dwóch biznesmenów, za których ponoć ręczy Rotszyld, który zapomniał tylko podpisać się na czeku. Zapraszamy do wspólnej podróży do miejsc, których już nie ma, lecz wracają echem przebojowych  melodii. Ta nostalgiczna i śmieszna opowieść będzie dla Państwa, z całą pewnością, okazją zarówno do śmiechu jak i do wzruszeń.

 

Gwiazdą gali będzie Szymon Szurmiej, ale będzie można też spotkać śpiewających izraelskich artystów oraz dostać wyjątkowy przepis na karpia po żydowsku od Gołdy Tencer. W cenie biletu lampka wina oraz poczęstunek. Wszyscy widzowie będą mogli również wziąć udział w loterii – do wygrania atrakcyjne nagrody. Zapraszamy 31 grudnia na 19.00! Zakończenie wieczoru planowane jest na godzinę 22.

 

Bilety dostępne w kasie teatru oraz w sprzedaży online. Strona www: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/mazl-tov-spektakl-sylwestrowy

 
   

 

 

Scenariusz i reżyseria: Gołda Tencer

Scenografia: Ewa Łaniecka

Choreografia: Mariusz Bach

Kierownictwo muzyczne: Teresa Wrońska

Obsada: Mariusz Bach, Marcin Błaszak, Piotr Chomik, Konrad Darocha, Ewa Dąbrowska, Genady Iskhakov, Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Joanna Przybyłowska, Henryk Rajfer, Izabella Rzeszowska, Monika Soszka, Alina Świdowska, Gołda Tencer, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Piotr Wiszniowski

 

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie

Plac Grzybowski 12/16

 

 

31 grudnia 2013, 19:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca