Teatr

Drugie pożegnanie z „Mistrzem i Małgorzatą” w Teatrze Polskim w Poznaniu!

Spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Grigorija Lifanowa miał swoją premierę 15 października 2009 i obejrzało go ponad 20 tysięcy widzów. 22 lutego 2015 roku zostało zagrane pożegnalne przedstawienie.

 

„Spektakle schodzą z afisza. Rzadko jednak zdarza się by wracały. Z „Mistrzem i Małgorzatą” pożegnaliśmy się już w lutym, jednak w odpowiedzi na akcję facebookową zorganizowaną przez widzów, postanowiliśmy zagrać jeszcze pięć dodatkowych przedstawień” – mówi Paweł Szkotak, Dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu. Liczba ta daje w sumie równe sto spektakli.

Wydarzenie założone na portalu społecznościowym przez grupę wiernych fanów poznańskiej realizacji dzieła Michaiła Bułhakowa spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Inicjatywę wsparło ponad 6 tysięcy internautów.

 

W spektakl zaangażowani są prawie wszyscy aktorzy teatru, kilkunastu statystów, cały zespół techniczny oraz grupa zawodowych alpinistów obsługujących kaskaderskie loty na scenie – w sumie kilkadziesiąt osób. W tym przedstawieniu zadebiutował na poznańskiej scenie Piotr B. Dąbrowski (Woland).

 

 „Mistrz i Małgorzata” po raz ostatni zaprezentowany zostanie we wtorek, 23 czerwca, o godzinie 18.00. Bilety wyprzedane zostały ponad miesiąc wcześniej.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca