Teatr

Trwają zapisy na kolejne seminarium aktorskie PRACOWNI || ROSA

W dniach 28–30 września w Brzezince, leśnej bazie Instytutu Grotowskiego, odbędzie się kolejna odsłona intensywnych praktycznych seminariów aktorskich (ATIS) prowadzonych przez członków PRACOWNI || ROSA.

 

Po ATIS STARS i NICHE zespół prowadzony przez Grzegorza Ziółkowskiego realizuje ATIS SPARK. Praca skupi się na treningu aktorskim i takich jego elementach jak: oddech, przepływ działań, partnerowanie, rytmika, śpiew, świadomość przestrzeni, tekst. Podczas seminarium ATIS SPARK istotne będzie badanie relacji pomiędzy technicznymi aspektami pracy teatralnej a sferą wyobraźni, kompozycji i kreacji. Poszukiwania te koncentrują się na świadomości, odpowiedzialności za własne działania i harmonizacji oddechu, ciała i głosu. Przedsięwzięcie poświęcone jest kształtowaniu etycznych postaw w odniesieniu do sztuki teatralnej. Teatr rozumiany jest tu jako przestrzeń dzielenia się z innymi ludźmi pytaniami o człowieczeństwo.

 

Formularz zgłoszeniowy (www.grotowski-institute.art.pl/images/2015/formularze/atis_karta%20zgloszenia.doc) wraz z dokumentacją wideo własnej pracy należy wysłać do 1 września na adres: grzeg@amu.edu.pl.

 

Zajęcia w języku angielskim poprowadzą: Grzegorz Ziółkowski – nauczyciel, reżyser, tłumacz, autor książek o Peterze Brooku (2000) i Jerzym Grotowskim (2007); Maria Bohdziewicz – aktorka PRACOWNI || ROSA, absolwentka wiedzy o teatrze UAM oraz Maciej Zakrzewski – aktor i muzyk PRACOWNI || ROSA, doktorant w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, nauczyciel technik aktorskich w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, fotograf teatralny.

 

PRACOWNIA || ROSA to przestrzeń między ludźmi, służąca długofalowej pracy nad sobą oraz badaniu relacji między wyszkoleniem aktorskim a twórczością teatralną. Praca skupia się na uważności i harmonizowaniu oddechu, ciała i głosu. Jej sercem jest jakość lekkości, poszukiwana w przepływie działań i dialogowaniu – z samym sobą, otoczeniem, partnerem, grupą. Członkowie pracowni starają się ją uobecniać w treningu i w improwizacjach, pojmowanych jako przestrzeń gry, rozgrywki.

Instytut Grotowskiego zaprasza 30 września o godz. 16.00 na otwarte podsumowanie pracy – ATIS SHARING, będące kulminacją wszystkich seminariów ATIS. Złożą się na nie prezentacje kompozycji „Od GWIAZD do CISZY” oraz etiud i miniatur dramatycznych, wypracowanych podczas ATIS NICHE.

 

Więcej informacji:

grzeg-atis.home.amu.edu.pl, Facebook/ATIS Acting Techniques Intensive Seminar AMU, Facebook/pracowniarosa, www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1847&lang=pl

http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1852&lang=pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca