Teatr

Walka o Teatr Kamienica - dołącz na znak poparcia!

Proszę ratujcie teatr, każde pismo, każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne! Za każdy Państwa gest w obronie naszego teatru z całego serca dziękuję Emilian Kamiński

Trwa batalia o stołeczny Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego, o którego przejęcie stara się bliżej nieznany biznesmen. Stosując fortel oparty na niedostatkach w polskich przepisach prawnych zajął cześć budynku, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie teatru. Podobnego skandalu dawno w stolicy nie było. Zważywszy ile pracy, wysiłków, środków i zaangażowania włożył w powstanie placówki jej ojciec i dyrektor, Emilian Kamiński, wraz z żoną Justyną Sieńczyłło, dołączamy się do akcji i publikujemy jego list otwarty z rozpaczliwym apelem. Wspierajcie akcję i wszystkich w nią zaangażowanych, a na pewno uda się uratować to wspaniałe miejsce na mapie Warszawy.

 

Panie Dyrektorze, Artysto, Emilianie i wszyscy tworzący Teatr Kamienica, jesteśmy z Wami!

 

Treść listu:

 

Warszawa, dnia 23 września 2015 roku

 

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Sympatycy Teatru Kamienica!

 

Teatr Kamienica ma się bardzo dobrze, jesteśmy wypłacalni, robimy kolejne premiery, utrzymujemy 300 rodzin, dając ludziom pracę. Prowadzimy szeroko zakrojoną działalność charytatywną, dla dzieci, dla chorych, niepełnosprawnych dla bezdomnych. Pracujemy na promocję tego miasta, jako jedyni zbudowaliśmy makietę przedwojennej Warszawy o powierzchni 30 metrów kwadratowych, stale nawiązujemy do historii tego pięknego miasta.

 

Niestety tak dobrze działający teatr, usytuowany w centrum stolicy, stał się obiektem ataku osób, które chcą zamurować jego środek i w konsekwencji go przejąć.

 

Teatr nie jest moją własnością. Wynajmujemy go wraz z żoną - Justyną Sieńczyłło od 14 lat płacąc ogromny czynsz co miesiąc, ok. 40 000 zł. Poświęciłem temu miejscu życie rodzinne i wszystkie oszczędności.

 

Jesteśmy z żoną zmęczeni i zdesperowani, dlatego prosimy o pomoc, o podpisanie petycji w obronie teatru. Człowiek o nazwisku Adrian Accordi Krawiec wykorzystując luki w prawie i posiłkując się zakłamanymi dokumentami uzurpuje sobie prawo do własności 1500 metrów kwadratowych naszej Kamienicy.

 

Zostałem zmuszony zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc, ponieważ wymiar sprawiedliwości działa w tym kraju powoli, a przestępcy bardzo szybko. 

 

Piszcie proszę Państwo pisma o wsparcie na adres:

Prokuratora Generalnego biuro.podawcze@pg.gov.pl,

Prezydent m.st Warszawy sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl,

oraz na adres Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej listy@prezydent.pl,

 

Proszę ratujcie teatr, każde pismo, każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne! Za każdy Państwa gest w obronie naszego teatru z całego serca dziękuję

 

Emilian Kamiński

 

Szczegóły skandalu i akcji w obronie teatru znajdziecie na stronach:

www.teatrkamienica.pl

https://www.facebook.com/TeatrKamienica

https://www.facebook.com/ocalmykamienice

Petycja online: http://www.petycjeonline.com/stop_dla_zniszczenia_warszawskiego_teatru_kamienica

przysłano: 25 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca