Teatr

Złe gatunki: Tkaczuk. Crime story w Teatrze Soho

W Teatrze Soho startuje seria unikatowych wydarzeń parateatralnych pod hasłem „Złe gatunki” wprowadzających uczestników wewnątrz literackich fabuł i kulturowych klisz. - Kontynuujemy program „Projektów Intymnych” zapoczątkowany w 2013 roku na scenie Teatru Soho, bazujących na kameralnym kontakcie z widzem-uczestnikiem.

Od kilku dni całą Warszawę nurtuje jedno pytanie: gdzie jest Tkaczuk??? Napisy na murach, flagi zwieszane z mostów, gigantyczny baner na Pałacu Kultury i alarmowy event na Facebooku – tkaczukowa gorącza trwa w najlepsze. Podobno służby dochodzeniowe mają już trop i miejsce przebywania poszukiwanego ma być podane do publicznej wiadomości już w najbliższą sobotę.

W Teatrze Soho startuje seria unikatowych wydarzeń parateatralnych pod hasłem „Złe gatunki” wprowadzających uczestników wewnątrz literackich fabuł i kulturowych klisz. - Kontynuujemy program „Projektów Intymnych” zapoczątkowany w 2013 roku na scenie Teatru Soho, bazujących na kameralnym kontakcie z widzem-uczestnikiem. Jednocześnie postanowiliśmy wpuścić do naszej przestrzeni nowych artystów z obszaru teatralnej awangardy i offu oraz sztuk wizualnych - tłumaczy Igor Gorzkowski, dyrektor artystyczny Teatru Soho. 

Pierwsza odsłona cyklu (3,4,10,11 października godz.17.00) należy do Grupy Supermarket i gatunku kryminał. Grupa artystyczna wzięła na warsztat jeden z najpopularniejszych gatunków literackich oraz tajemniczą historię pewnego warszawiaka. „Tkaczuk. Crime story” to próba spojrzenia w lekki, żartobliwy sposób na największy stołeczny fenomen przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, ostatnią prawdziwą legendę miejską.

Z czasem hasła "Józef Tkaczuk, Gdzie jest Tkaczuk?, Tkaczuk na prezydenta, Tkaczuk naszym kandydatem, Tkaczuk dobrym Prezydentem, Demokratą i Turkiem" niczym internetowy viral rozprzestrzeniły się nie tylko po całej Polsce ale także na świecie, a wokół historii tajemniczego mężczyzny narosło wiele domysłów i nieporozumień. 

Mimo licznych artykułów prasowych i socjologicznych rozpraw, sprawa Tkaczuka wciąż rodzi wiele pytań. Dlatego Supermarket wznawia śledztwo i zaprasza warszawiaków do udziału w wielkiej wizji lokalnej. Uczestników wydarzenia czeka zabawa w podchody na terenie prawobrzeżnej Warszawy oraz śledztwo detektywistyczne z udziałem świadków zagadkowych zdarzeń sprzed kilkudziesięciu lat.

Bilety w cenie 25 zł | rezerwacja@studiokolo.com | +48 535 395 513

Producent: Studio Teatralne Koło / Teatr Soho, Grupa Supermarket
Patron Medialny: Portal Warszawski
Partner: Soho Factory
Projekt finansuje: m.st Warszawa

 

 

 

Co jeszcze w Soho...

 

Październikowa akcja to kolejna współpraca pomiędzy Studiem Teatralnym Koło tworzącym scenę  Teatru Soho a Supermarketem prowadzonym przez Jakuba Kamieńskiego i Redbada Klynstry. Do tej pory oba zespoły wyprodukowały razem „Projekt Folklor”, „Mini sen nadprogramowy” oraz główne wydarzenie Festiwalu Przemiany 2014 w Centrum Nauki Kopernik zatytułowane „Lunapark prywatności”. W tym sezonie Supermarketowcy będą rezydować w Teatrze Soho i regularnie prezentować swoje nowe projekty teatralne na praskiej scenie.

 

Kolejne wydarzenia z serii „Złe gatunki” teatr zapowiada na drugą połowę sezonu. Na przełomie maja i czerwca Igor Gorzkowski stworzy projekt science fiction „Planeta Zajdel” promujący międzyplanetarną kolonię dla ziemskich uchodźców. Następne odsłony cyklu (melodramat, groza) zaplanowane są na sezon 2016/2017.

 

Równolegle z cyklem „Złe gatunki” będą organizowane projekty dziecięce wprowadzające małych widzów w świat literatury. W listopadzie i w grudniu odbędą się autorskie warsztaty Bartosza Mazura i Mikołaja Tabaki  zatytułowane „Pogromcy Baśni i Legend”. To cykl widowisk interaktywnych i spotkań warsztatowych przeznaczonych dla dzieci (4-10 lat) i ich rodziców, których tematem są stare podania, historie i legendarne postaci. Punktem wyjścia są literackie wzorce bohaterów podań skandynawskich, węgierskich, francuskich i polskich.


Na afiszu Teatru Soho nie zabraknie także spektakli z poprzednich sezonów tj. „Idiota” Dostojewskiego z tytułową rolą Agaty Buzek, szekspirowska „Burza” z Henrykiem Talarem w roli Prospera i komediowy „Tajemniczy klient”. Na początku 2016 roku w Teatrze Soho dobędzie się również warszawska premiera spektaklu „W starych dekoracjach” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Przedstawienie z Henrykiem Talarem w rol głównej powstało w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie z okazji 50 – lecia pracy artystycznej aktora.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca