Teatr

Laboratorium na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu

W latach 70 i 80 XX byli jednym z najpopularniejszych i najbardziej docenianych zespołów jazzowych w Europie. Ich muzyka inspirowała wielu późniejszych wykonawców. Kultowe Laboratorium swoje największe przeboje przypomni fanom 22 października w Teatrze Muzycznym w Toruniu.

 

Za początek kariery Laboratorium można uznać zdobycie drugiego miejsca na festiwalu Jazz nad Odrą w 1972 roku za Jazz Carriers. Sukces otworzył krakowskim muzykom drogę nie tylko do nagrania pierwszej płyty, ale także umożliwiły wstępy na scenach krajowych i międzynarodowych.

 

Wydany w 2006 r. dziesięcio-płytowy box Laboratorium Antology 1971-1988. Nagrania wszystkie sprawił, że zainteresowanie muzyką zespołu ponownie ożyło. Powstał pomysł powrotu na scenę – pierwszy koncert Laboratorium po niemal 20 latach przerwy odbył się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych.  Od tego czasu kolejne koncerty cieszą się, podobnie jak w przeszłości, wielkim zainteresowaniem publiczności. Znalazło to potwierdzenie w przyznanych nagrodach, m.in. w dorocznej ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii ZESPÓŁ ELEKTRYCZNY w latach 2012, 2013 i 2014.

 

W rozwoju artystycznym Laboratorium zachowało pewną konsekwencję. Filarami zespołu od samego początku do dziś, byli i są dwaj koledzy z lat dziecięcych, z tej samej ulicy i tych samych szkół, Janusz Grzywacz i Marek Stryszowski. Oprócz nich 22 października usłyszymy także Krzysztofa Ścierańskiego (gitara basowa), Marka Raduli (gitara) oraz Grzegorza Grzyba (perkusja).

 

Bilety na koncert 22 października (g. 19:00) w cenie 50 zł normalny, 45 zł ulgowy do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza (ul. Żeglarska 8, tel. 512 983 813).

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca