Teatr

DZIADY NA POLANIE - plenerowe czytanie na role II części „Dziadów” A. Mickiewicza

Wielkie wierzby, stara jabłoń, wiszące na drzewach lampiony rozświetlające mrok ogrodu, wielkoskalowe, wiklinowe konstrukcje, palenisko z żywym ogniem i klimatyczna mgła snująca się znad Wilgi… Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… co to będzie, gdzie to będzie?

 

W niedzielę 25 października o godz. 18.00 Kolektyw ŻyWa Pracownia zaprasza na DZIADY NA POLANIE – plenerowe czytanie na role II części Dziadów Adama Mickiewicza. Już po raz trzeci wydarzenie odbędzie się w ogrodzie społecznym POZIOMKOWA POLANIA – magicznym miejscu na krakowskim Podgórzu u zbiegu ul. Przedwiośnie i Spiskiej, gdzie w starym sadzie, tuż nad Wilgą od ponad dwóch lat powstaje tworzony przez okolicznych mieszkańców i wolontariuszy z całego Krakowa miejski ogród edukacyjny z przestrzenią społeczno–kulturalnych wydarzeń.

 

Po raz pierwszy scenografia do DZIADÓW NA POLANIE stworzona zostanie w wybudowanym wiosną tego roku z wierzbowych gałęzi wielkim, rosnącym pawilonie – żywym sercu ogrodu – gdzie odbywają się plenerowe warsztaty, wystawy, spotkania tematyczne, koncerty i inne akcje artystyczne.

 

Jak co roku do czytania „Dziadów” zaproszeni są wszyscy – mali i duzi mieszkańcy Krakowa. Partie Chóru i Chóru Ptaków Nocnych zarezerwowane do wspólnego czytania przez wszystkich chętnych, pozostałe role: Guślarz, Starzec, Aniołek, Głos, Widmo, Kruk, Sowa, Dziewczyna „do wzięcia”.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w ŻyWej Pracowni na ul. Lwowskiej 30, gdzie przygotowane zostaną lampiony do oświetlenia ogrodu i fragmenty plenerowej scenografii (słoiki, patyki, sznurki, ciemne tkaniny i stare firanki i prześcieradła mile widziane). W pracowni odbędzie się też próba generalna czytania wspólnych partii Chóru i Chóru Ptaków Nocnych…

 

O godz 17.30 pochód z lampionami wyruszy z Podgórza w stronę ul. Przedwiośnie, gdzie około godz. 18.00 rozpocznie się wspólne czytanie na role II części DZIADÓW.

 

Zainteresowanych czytaniem poszczególnych ról oraz chętnych do pomocy w tworzeniu scenografii do Dziadów na Polanie proszeni są o kontakt z organizatorami: fb/zywapracownia, tel 508237287 lub magda@zywapracownia.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca