Teatr

Hit Teatru Żydowskiego musical „Ach! Odessa – Mama…” w weekend 12-14 lutego

W związku z przeniesieniem terminu premiery „Sklep przy głównej ulicy” z Danutą Szaflarską w roli głównej, Teatr Żydowski zaprasza widzów w dniach 12, 13 i 14 lutego na musical  „Ach! Odessa – Mama…” w reżyserii Jana Szurmieja z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego. To przedstawienie, które już od kilku lat jest absolutnym hitem i plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby widzów, tuż po kultowym „Skrzypku na dachu”.

 

„Ach! Odessa – Mama…” ukazuje romantyczny świat bandyckiej dzielnicy Odessy, tzw. Mołdawanki na początku XX w. Odessa była „ziemią obiecaną” dla wszystkich, którzy chcieli szybko się wzbogacić. Nie tylko dla  kupców, handlarzy i przemytników, ale także dla złodziei i bandytów. Wśród tych ostatnich rządził  legendarny Benia Krzyk – król żydowskich złodziei. Scenariusz powstał na motywach „Zmierzchu” oraz „Opowiadań Odeskich” Izaaka Babla, a także niedokończonego scenariusza filmowego pt. „Benia Król” i materiałów z archiwum policji carskiej Odessy.

 

Musical oparty jest na „błatnych pieśniach”, będących prostą opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony siarczystym poczuciem humoru. Oprawę dla odesskiego półświatka tworzą dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów, turecko-kaukaskich brzmień, czy nostalgiczność kozackich pieśni ludowych.

 

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fXoQNMNge8s

Czas trwania: 3 h (z przerwą)

Spektakle: 12, 13, 14 lutego 2016 r. o godz. 18.00

Bilety: 60-70 zł

Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Więcej informacji, zdjęcia, recenzje: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/ach-odessa-mama

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca