Teatr

HartOFFanie Teatrem: „SuperNaturals” - ME-SA (Czechy, Słowacja)

Dwie zupełnie zwyczajne istoty ludzkie postanawiają zostać superbohaterami. Co ta decyzja coś zmieni? Czy ich życie nadal będzie super? Czy super będzie ich bycie razem? Czy w wirze transformacji, hipokryzji, rywalizacji, prób odgrywania kogoś innego, dostosowania się do roli uda im się ocalić wyjątkowość własnej osobowości i wzajemnej relacji? Przebłyski fikcyjnej siły superbohaterów robią wrażenie i nęcą, ale przecież w zwyczajnych śmiertelnikach też drzemie heroizm i czasem sięgają oni po swą sekretną broń...


Taneczny spektakl „SuperNaturals” gra ze stereotypowymi obrazami – zwyczajności i wyjątkowości, męskości i kobiecości, z popkulturowymi tematami, marzeniami, fikcyjną perfekcyjnością i jej niefikcyjnym brakiem. Minimalistyczna i zarazem szaleńczo wymagająca choreografia połączona z absurdalnym poczuciem humoru to kombinacja w sam raz na Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów.


ME-SA jest niezależną grupą taneczną, którą w 2008 roku założyły trzy tancerki z Czech i Słowacji: Hana Kalousková, Martina Hajdyla Lacová i Karolína Hejnová, wcześniej przez 2 lata związane z koreańskim choreografem Ji-Eun Lee. Grupa realizuje projekty autorskie, współpracuje też z czeskimi i zagranicznymi choreografami.


W 2013 roku dzięki spektaklowi „Much More Than Nothing” duetu Peter Šavel / Stano Dobák ME-SA po raz pierwszy znalazła się wśród 20 najlepszych zespołów na liście Aerowaves TOP 20 Prority Companies. Zespół trzykrotnie zdobywał nominacje do nagrody „Taneczne Przedstawienie Roku”. W 2015 roku Martina Hajdyla Lacová współzałożycielka grupy ME-SA otrzymała nagrodę „Tancerz Roku” za występ w spektaklu „SuperNaturals”.

 

Bytomskie Centrum Kultury 17.04.2016, godz. 17:30.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca