Wywrota

Konkurs na Blog Studencki 2009


Polska blogosfera jest coraz silniejsza. Przybywa interesujących blogów i zdolnych blogerów, w tym także tych, którzy na blogowanie znajdują czas między zacięciami. Dlatego też Konkurs na blog Studencki 2009 cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a ciekawych i oryginalnych blogów, które zgłosiły się do rywalizacji, nie brakuje.

 

Już od pierwszego października studenci-blogerzy mogą rejestrować  się na stronie konkursowej: www.blogstudencki.pl. Do wyboru mają trzy kategorie: blogi kobiece, IT, życie studenckie.

 

Pierwsza z nich dotyczy szeroko pojętej tematyki kobiecej, jednym z blogów, który w niej startuje jest blog o kobietach w islamie – jego autorka interesuje się islamem i sytuacją kobiet, które funkcjonują w tej religii oraz kulturze kobietywislamie.blogspot.com (http://www.kobietywislamie.blogspot.com/). Kolejna kategoria to IT, dotyczy wszystkiego, co związane jest z Internetem, nowymi technologiami, innowacyjnym sprzętem. Konkursowe blogi o tej tematyce to m.in. ipodzik.infodailymobile.pl, pawlisiak.pl. Ostatnia kategoria: życie studenckie, są to blogi o wszystkim, co studentowi leży na sercu: zainteresowania, pasje, uroki studiowania i wiele innych tematów. Zgłosili się do niej blogi takie jak mosiejczuk.plfootszak.blox.pl .

Poprzez konkurs jego organizatorzy: Brand New Media, właściciel sieci blogvertising.pl

oraz portal studencki dlaStudenta.pl chcą zachęcić młodych ludzi do blogowania oraz świadomego uczestnictwa w nowych mediach. Blogi mają coraz większe znaczenie, coraz więcej osób decyduje się na taki sposób komunikacji, a także przekazywania wiedzy.

- Obserwuję  ogromne zmiany w polskiej blogosferze które mnie niezmiernie cieszą. Coraz więcej blogów pojawia się „starych mediach”, ze zdaniem blogerów zaczynają się liczyć wydawcy i klienci, pojawiają się nowi czytelnicy. Wszystkie zmiany mają miejsce na przestrzeni ostatnich 3-4 lat i nie widać końca. Myślę, że jesteśmy dosłownie kilka kroków od dogonienia tzw. zachodu i ich świadomości blogów – stwierdza jeden z patronów konkursu, Paweł Nowak, właściciel i twórca bloga www.appleblog.pl

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest rejestracja na stronie www.blogstudencki.pl i wybór kategorii. Uczestnicy muszą być studentami, nieistotny jest natomiast staż bloga, pod uwagę będą brane wpisy, stworzone podczas trwania konkursu. Jego zakończenie nastąpi 15 stycznia 2010, po dwutygodniowych obradach jury, zostaną przyznane nagrody.

Jest o co walczyć, najlepsi blogerzy otrzymają netbooki, które z pewnością  przydadzą się laureatom. Zarówno na uczelni, jak też  w blogowaniu. Zwycięzcy dostaną również aparaty fotograficzne od Lomography, plecaki firmy Smith's, mp3, Ipody, kosmetyki, książki, a także wiele innych ciekawych i praktycznych gadżetów. Dla wyróżnionych autorów przewidziane są także nagrody specjalne: płatna praktyka w iWoman oraz roczna publikacja bloga na portalu dlaStudenta. Szczegółowe informacje związane z konkursem zainteresowani znajdą na stronie www.blogstudencki.pl
 

Konkursowi patronują:

   
Interaktywnie.com, Notatek.pl, Kariera.com.pl. iWoman, Portal Praktyk, Gazeta Studencka, Maturzysta, Dilemmas Magazine, Wywrota.pl, Socjum.pl, Lomografia Polska, Radio Euro

blogi: kuchniaolicruz.bloog.pl, psychika.net, appleblog.pl, tomasz.topa.pl

Sponsorzy:

Oriflame, Lomography, Supersklep, Smith's, OklejGo


 

 

 

15 stycznia 2010

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 pazdziernika 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca