Wywrota

Czy Cyberpunk 2077 spełni duże oczekiwania?

Wraz z kolejnymi przesunięciami premiery Cyberpunk 2077, oczekiwania graczy rosły. Czy gra jest w stanie je spełnić?

Cyberpunk 2077 – jakie mamy oczekiwania wobec gry?

Firma CD Projekt RED zawsze tworzy produkcje najwyższej klasy, toteż oczekiwania graczy zawsze są bardzo wysokie. Jednak w przypadku Cyberpunka 2077 są one naprawdę ogromne. Wynika to z kilku prostych faktów – po pierwsze, gra tworzona była aż 8 lat. To znacznie dłuższy czas niż inne tytuły w 2020 roku. Jest to okres, w którym twórcy mogli skonfrontować różne pomysły, wykonać ogromną ilość wersji językowych, stworzyć znakomite easter-eggi i doszlifować każdy mechanizm gry. I tego właśnie oczekujemy. Nawet pomimo tego, że stworzenie metropolii Night City pochłonęło setki tysięcy godzin, liczymy na dopracowanie każdego detalu – od jakości strzelania, po zachowanie mimiki postaci w trakcie najmniejszej interakcji z otoczeniem. Natomiast pamiętajmy o tym, że gry mają przede wszystkim dostarczać nam rozrywkę. To na tym przeważnie skupiają się recenzenci. W Cyberpunku 2077 możemy liczyć nie tylko na obecność sporej ilości systemów i akcji, ale także szansę na relaks i odpoczynek. Liczymy więc na to, że te bardziej „casualowe” systemy, które wspierają eksplorację zamiast walki, też będą stały na najwyższym poziomie.

Główny motyw – silny bohater, otwarta rozgrywka, interesujące miasto

Z pewnością to, na co liczymy, to możliwość swobodnego tworzenia swojej ścieżki jako „V”. Otwarta rozgrywka daje nam pole do zagłębienia się w każdy kąt Night City i odkrywania zawartych w nim tajemnic. Możemy wybrać, kto będzie naszym sojusznikiem, dla kogo będziemy pracować, jakie będą nasze motywacje. Prawdopodobnie niektórzy gracze liczą na to, że gdzieś pod płaszczem nowoczesnego gameplayu dotrą do unikatowych wspomnień z papierowych RPG, Cyberpunka 2020 i starych powieści w tej tematyce. Liczymy na poczucie wolności przy jednoczesnym zaszczuciu i niebezpieczeństwie. Chcemy balansować pomiędzy szaleństwem a skutecznością w trakcie wykonywania nowych zadań. Przy tym wszystkim liczymy na to, że miasto okaże się nie tylko tłem, ale także żywym bohaterem, który przyjmować będzie wiele twarzy i tworzyć najbardziej interesujące dialogi z nami. Oczekiwań jest więc naprawdę dużo, czy jednak Cyberpunk 2077 jest w stanie je spełnić?

Cyberpunk 2077 ma odmienić scenę gamingu

Prawdopodobnie CBP 2077 spełni oczekiwania fanów. Wydaje się, że przez 8 lat prac nad Cyberpunkiem 2077, ekipa CD Projekt RED mogła naprawdę rozwinąć skrzydła. Spodziewamy się hitu na poziomie co najmniej Wiedźmina III, jednak w tym momencie jest szansa na przebicie tak legendarnej produkcji. Dlatego że widać zupełnie inne podejście w tych obszarach, w których CD Projekt musiał się jeszcze rozwinąć. Obecnie marka dba o komunikację z fanami, bardzo aktywnie działa w kierunku zrozumienia ich potrzeb. Cyberpunk 2077 jest przede wszystkim produktem, który stworzony został w duchu artystycznym i kreatywnym. Prawdopodobnie nie odbije się to na jego jakości, a wręcz odwrotnie. Od gier oczekujemy nie tylko tego, żeby były arcydziełami pod kątem artystycznym, ale także, żeby były pasjonującymi historiami, niezwykłymi mechanikami, które przykują nas na tygodnie do biurka. Komunikacja, jaka płynie z mediów społecznościowych Cyberpunka 2077, napawa optymizmem – być może czeka nas hit, jakiego jeszcze nie widzieliśmy!


przysłano: 7 grudnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca