Wywrota

Czy warto kupić rękawice taktyczne do airsoftu?

Rękawice taktyczne są jednym z podstawowych elementów wyposażenia w airsofcie. Odpowiadają one za lepszy chwyt oraz ochronę dłoni przed kulkami, ponieważ przypadkowe trafienie może być bardzo bolesne. Na rynku mamy duży wybór modeli od różnych producentów, które są najczęściej przystosowane do najtrudniejszych warunków. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na rękawice taktyczne!

Zalety korzystania z rękawic taktycznych podczas rozgrywki

 

Każdy element wyposażenia do airsoftu ma swoje zastosowanie. Kamizelka pozwala przenosić więcej sprzętu oraz ochrania tors, a specjalny ubiór może zapewniać kamuflaż i ma wiele dedykowanych graczom funkcjonalności. Rękawice taktyczne służą natomiast do zabezpieczenia rąk, a często także do zapewnienia lepszego chwytu, co z kolei przekłada się na celność i skuteczność podczas rozgrywki. Jest to niezbędny element, który powinien posiadać każdy miłośnik airsoftu.

 

Rękawice taktyczne charakteryzują się specjalną konstrukcją. Po wewnętrznej stronie stosuje się materiały, które polepszają chwyt. Bezpośrednio przekłada się to na stabilność trzymanej podczas rozgrywki repliki. Z zewnątrz rękawic taktycznych najczęściej wykorzystuje się twarde elementy i osłony. Ma to za zadanie chronić dłonie użytkownika. Podczas zabawy warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu nie zawsze sprzyjają uczestnikom. Odpowiednie zabezpieczenie rąk jest bardzo istotne podczas starć w lesie czy opuszczonych budynkach.

Co warto wiedzieć o rękawicach taktycznych przed zakupem?

 

Wybór rękawic taktycznych jest bardzo duży. Różnią się one przede wszystkim budową oraz wykorzystanymi materiałami. Najlepsze rękawice taktyczne oprócz świetnej ochrony powinny zapewniać także właściwy przepływ powietrza. Inaczej dłonie bardzo szybko będą się pocić i takie wyposażenie stanie się niewygodne w upalne dni. Najlepiej zdecydować się na model z oddychającego materiału.

 

Dostępne na rynku rękawice taktyczne różnią się też samą budową. Można je podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są modele z wyciętymi palcami. Zapewniają one przede wszystkim komfort przy zachowaniu pewnej ochrony. Oczywiście zachowano tu właściwości poprawiające chwyt. Dużą zaletą takich rękawic taktycznych jest dość niska cena i możliwość komfortowego używania ekranów dotykowych. Są one również bardziej przewiewne oraz wygodniejsze przy wyższych temperaturach.

 

Znacznie popularniejszym rozwiązaniem są modele zabudowane. Gwarantują przede wszystkim doskonałą ochronę dłoni. Trzeba zapłacić więcej, ale jakość samego produktu również będzie wyższa. Dokonując wyboru, warto zwracać uwagę na wykorzystane materiały. Niektóre modele mogą być przystosowane tylko do użytkowania w niskiej temperaturze – producenci dodają wtedy dodatkowe ocieplenie.

 

Rękawice taktyczne są jednym z podstawowych elementów wyposażenia gracza. Wybór odpowiednich powinien zależeć od osobistych preferencji. Warto więc przed zakupem przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który po prostu nie będzie nam przeszkadzał podczas rozgrywki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca