Wywrota

ASG - co to? Dla kogo?

Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest wiele. Jak jednak połączyć pasję do aktywności fizycznej z zamiłowaniem do militariów? Okazuje się, że paintball czy grupy harcersko-strzeleckie nie muszą być jedynymi wariantami. Coraz popularniejsze stają się również walki ASG. Co to takiego? Kto powinien się zdecydować na tego typu hobby? O tym poniżej. Zapraszamy do lektury!

Czym jest ASG?

ASG, to skrót od angielskich słów Air Soft Gun, którymi określa się repliki broni palnej wykonywane najczęściej w skali 1:1. Pociskami w tego typu pistoletach czy karabinach są plastikowe kulki o wielkości 6-8 mm. Repliki ASG wykorzystywane są przy hobbystycznych walkach Airsoft, które stanowią świetną rozrywkę dla miłośników aktywności fizycznej, połączonej z koniecznością obrania odpowiedniej taktyki w celu przetrwania.

Air Soft Gun: repliki godne uwagi

Repliki airsoftowe od taiwangun.com na pierwszy rzut oka niczym nie odbiegają od prawdziwej broni palnej, co w dużej mierze przekłada się na możliwości wczucia się uczestników w rozgrywaną grę. Wyróżnia się ich trzy główne typy: 

  • sprężynowe — wymagają ręcznego naciągania sprężyny przed każdym wystrzałem;
  • gazowe — wystrzelenie kulki jest możliwe dzięki obecności gazu, najczęściej pod postacią CO2 lub propanu;
  • elektryczne — działające dzięki obecności silnika, który umożliwia ciągłość strzelania.

Każda z nich gwarantuje inny tryb pracy, dzięki czemu istnieje możliwość dobrania odpowiedniej repliki do swoich oczekiwań i rozgrywanych walk. A co najważniejsze — energia pocisku w tego typu karabinach czy pistoletach jest bardzo mała, więc nie zagraża zdrowiu żadnemu z uczestników.

Airsoft: rozgrywki dla miłośników militariów

Broń ASG to świetna alternatywa dla każdego, kto uwielbia paintball i chciałby spróbować czegoś nowego. Walki Airsoft wykorzystujące tego typu repliki także są grą zespołową, polegającą na trafieniu w przeciwnika. Ich charakter jednak odbiega od rozgrywek paintballa. Po pierwsze, kulki nie są wypełnione farbą, w związku z czym każdego uczestnika obowiązuje kodeks honorowy, nakazujący uczciwe opuszczenie pola bitwy w momencie zostania trafionym. 

Po drugie, nadawane są im scenariusze, wykraczające poza charakterystyczną dla paintballa zwykłą zabawę. Walki Airsoft najczęściej przybierają postać potyczek oddziałów paramilitarnych, ale mogą być również stylizowane na historyczne walki żołnierskie lub działania policyjne. Wszystko tak naprawdę zależy od fantazji osób, które będą w nich brały udział.

Ważnym aspektem przemawiającym za popularnością Airsoft jest różnorodność kategorii rozgrywek. Najczęściej spotykane to:

  • rozgrywki w lesie, tzw. strzelanki, czyli jak najszybsza eliminacja przeciwników i przecięcie władzy nad jego terytorium;
  • walki w przestrzeniach zamkniętych, tzw. CQB, o bardzo dynamicznym przebiegu;
  • LARP-y, czyli rozgrywka na podstawie bardzo rozbudowanego scenariusza, opierającego się na wielu poziomach, m.in. dyplomatycznym czy ekonomicznym, a nie tylko militarnym;
  • MilSim, czyli symulacja działań wojskowych, bardzo wierne odwzorowywanie walk, które mogą rozgrywać się nawet do 24h i dłużej.

Tak wiele możliwości sprawia, że hobby, jakim jest Airsoft, może przybierać wiele postaci, dzięki czemu szybko się nie nudzi. Należy jednak pamiętać, by kupować sprzęt wyłącznie z profesjonalnych sklepów ASG, gwarantujących doskonałą jakość swoich produktów. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrane repliki są bezpieczne i nie zagrażają w żaden sposób naszemu zdrowiu, a ich użytek będzie wyłącznie przyjemnością.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca