Wywrota

Aktywny wydech

 

Aktywny wydech to coraz częściej dobierane przez kierowców urządzenie. Sprawdź, na jakiej zasadzie działa i co zmieni w Twoim samochodzie.

Aktywny układ wydechowy

Dźwięk wydechu i jego natężenie w aktywnym układzie wydechowym może być sterowane poprzez aplikację Bluetooth. Aktywny układ wydechowy zapewnia realistyczne brzmienie silnika na podstawie stanu pojazdu, to jest obciążenia czy prędkości obrotowej. Niezależnie, czy posiadasz diesel, silnik benzynowy czy elektryczny, Twoje auto może wydawać prawdziwie sportowy dźwięk.

Jak działa aktywny wydech elektroniczny?

Aktywny wydech składa się z trzech modulów: modułu Bluetooth, głośnika oraz aplikacji.  Moduł Bluetooth odczytuje za pośrednictwem magistrali CAN wszystkie najważniejsze parametry pojazdu - prędkość, położonie pedału gazu czy też obciążenie silnika. W tym samym czasie przesyła sygnał do modulu dźwiękowego. Możliwe jest także sterowanie dźwiękiem za pomocą przełączników profili jazdy. Generowanie dźwięku zależy tu od stylu jazdy - Eco, Sport, Comfort lub przycisków tempomatu. Wyklucza to udział osobnego pilota do kontrolowania dźwięku.

Kontroluj brzmienie aplikacją

Możesz także kontrolować brzmienie auta za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na Android i iOs. Pozwala ona nie tylko na zarządzanie brzmieniem, ale też na jego personalizację pod Twoje upodobania. Zapisane brzmienie będzie automatycznie odpalane wraz z Twoim samochodem. Nieważne, czy lubisz cicho mruczący wydech czy też ryk po uruchomieniu silnika, samochód będzie brzmieć jak muzyka dla Twoich uszu. Baw się dźwiękiem i zmieniaj dowolnie brzmienie nawet podczas jazdy.

 

 

Głośnik a efekt końcowy

Cały system opiera się na pracy głównego głośnika. Elektroniczny sprzęt jest umieszczony w stalowej, niezniszczalnej obudowie. W razie potrzeby gwarantuje dźwięk powyżej 100 dB. W zależności od Twoich oczekiwań, można także uzupełnić zestaw o dodatkowe głośniki. Drugi głośnik zapewni lepsze rozchodzenie się dźwięku oraz głębsze basy. Głośnik wysokotonowy oferuje mocne, wyższe tony do złudzenia przypominające strzały z wydechu. Doskonale uzupełnia zestaw jednego lub dwóch głośników głównych. Główny i poboczny głośnik może być zainstalowany w bagażniku lub na podwoziu. Głośnik wysokotonowy można umieścić tylko pod autem, na podwoziu.

Założenie aktywnego wydechu

Twój silnik może pracować na aktywnym wydechu dzięki sprawnej i profesjonalnej instalacji. Specjaliści z Car Detailing w Poznaniu zamontują aktywny wydech połączony z silnikami diesla, beznzynowymi czy elektrycznymi. Aktywy wydech to tylko jedna z ich specjalizacji. Zajmują się pielęgnacją, renowacją i dbałością o każdy detal luksusowych aut z silnikami diesla i na benzynę. Chłopaki na miejscu zadbają o system zawieszenia, pracę silnika i pielęgnację aut, by prezentowały się lepiej niż fabrycznie nowe sztuki. Pomogą także przy zmianie koloru na autach oraz przywróceniu świetności skórzanej tapicerce.

Dla kogo jest aktywny układ wydechowy?

Na pewno dla fanów motoryzacji z prawdziwego zdarzenia, którzy nie chcą ryzykować przebudowy silnika, a pragną słyszeć dźwięk siły silnika. W dieslach jest to jedyne sensowne rozwiązanie, by móc cieszyć się z brzmienia spod maski. Dodatkowo zawsze możesz wyłączyć dźwięk lub ściszyć głośność, gdy zacznie pękać głowa od potężnego ryku. Aktywny układ wydechowy to także współpraca nowoczesnej technologii z naszymi nostalgicznymi przyzwyczajeniami do strzelających wydechów i basu silnika trzęsącego murami.

Sportowe układy wydechowe bez problemu dadzą ten sam efekt, lecz nie każdemu przypadnie do gustu ich zrywność i prowadzenie. Fabryczny układ wydechowy, szczególnie w nowszych pojazdach, jest nastawiony na cichszą, ekologiczną pracę. Jeśli bliżej Ci do warczenia aut z silnikami o dużej pojemności z minionych epok motoryzacji, zdecyduj się na aktywne układy wydechowe sterowane za pomocą aplikacji.

 

 

Aktywne układy wydechowe - cena

Jeżeli zdecydujesz się na solidny aktywny wydech cena zaczyna się od 6,5 tysięcy złotych. Aktywne układy wydechowe bogate w różne dodatki sięgają nawet powyżej 10 tysięcy. Jest to jednak bez porównania mniej, niż kosztowałoby przerobienie całego silnika, a w przypadku aut customowych to często jedyna opcja by uzyskać głębokie brzmienie.

Tuning pracy silnika

Aktywny wydech to nie wszystko, co może zaoferować nasz sklep dla Twojego auta. Dla tuningu luksusowych aut jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by spełnić życzenia klienta. Oprócz aktywnego wydechu, zajmujemy się tuningiem zawieszeń, układów wydechowych, hamulców i felg. Pod maską zadbamy o stuningowane pakiety mocy dla silników diesla oraz benzynowych. Ciesz się nie tylko brzmieniem i mocą swojego auta. Tuning samochodów obejmuje też u nas przemianę karoserii pod najbardziej aerodynamiczne kształty. Bez problemu zamówisz także części tuningowe wraz z wysyłką, by popracować przy swoim luksusowym aucie w domu. Sklep tuningowy gwarantuje wysoką jakość zamawianych części zgodną z klasą tuningowanych aut. Posiadamy zarówno oryginalne części do nowych aut na rynku, jak i do starszych modeli.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 czerwca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca