Wywrota

Czy smartfony iPhone są awaryjne na tle konkurencji?

Większość z nas albo korzysta, albo na jakimś etapie miał możliwość korzystania z flagowego produktu Apple, którym jest iPhone. Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat to właśnie te modele, z logiem nadgryzionego jabłka stały się jednymi z najbardziej kultowych. Już od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego smartfona Apple zyskał on sobie ogromne uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. Niemniej jednak iPhone nie uchronił się również przed negatywnymi opiniami. Okazuje się, że niektórzy z nas pozostają wierni największemu konkurentowi iPhone, którym jest Samsung. Wobec tego pojawia się pytanie, skąd biorą się te głosy niezadowolenia, a także czy smartfony iPhone są awaryjne na tle konkurencji?

 

Podzespoły w iPhone- najwyższa jakość i wysoka bezawaryjność

 

Nie da się ukryć, że o awaryjności smartfonów raczej nie mówi się zbyt wiele. Dlaczego? Otóż wynika to z prostego faktu, podzespoły wykorzystane do ich produkcji, a także pozostałe komponenty cechują się wyjątkowo wysoką jakością, a co za tym idzie, oferują nam także maksymalnie niską awaryjność. Wystarczy sprawdzić, że za każdym iPhone stoi szereg autorskich rozwiązań, które wprowadziła firma Apple jak np. potężne procesory Bionic, których nie znajdziemy w żadnych, innych sprzętach. W Samsungach dalej wykorzystywane są tradycyjne i ogólnodostępne na rynku podzespoły, co za tym idzie, można śmiało wskazać na to, że to właśnie ich awaryjność jest znacznie większa. Oczywiście nie da się powiedzieć, że iPhone to smartfon absolutnie doskonały, gdyż każde urządzenie elektroniczne będzie miało zarówno swoje wady jak i swoje zalety. Nie ma sprzętu, który byłby całkowicie bezawaryjny i wytrzymał długoletnią próbę czasu. Pojawia się również kwestia sposobu, w jaki te sprzęty użytkujemy, co również może wpływać na ich żywotność. Chcąc jednak porównać smartfony od Apple do Samsunga lub innych modeli smartfonów, możemy śmiało powiedzieć, że cechuje je o wiele wyższa bezawaryjność. Z pewnością przychylne opinie użytkowników są tego najlepszym dowodem.

Słabe punkty iPhone, a słabe punkty smartfonów konkurencji

 

Każdy telefon ma swój słaby punkt i dokładnie tak samo jest również w przypadku iPhone'a. Wielu użytkowników wskazuje na "piętę Achillesową" tych smartfonów, a jest nią nic innego jak akumulator. Prawdą jest, że baterie w iPhone'ach tracą swoją pierwotną wydajność w wyjątkowo krótkim czasie, co jednak poniekąd wynika także z naszego sposobu ładowania tych sprzętów. Warto wiedzieć, że akumulatory w sprzętach od Apple mają wytrzymać około 550-700 pełnych cykli ładowania. Niestety, rzadko kiedy cykle te rzeczywiście są pełne. Wówczas to my sami, często skracamy żywotność tego komponentu. Warto również wskazać na to, że baterie nie są "mocnym punktem" żadnego ze smartfonów. Głosy niezadowolenia z wydajności akumulatora pojawiły się w odniesieniu do smartfonów od Samsunga, LG a nawet i Xiaomi. Jak więc widać, nie jest to więc "przywara" sprzętów od Apple. 

Czy więc iPhone jest awaryjny na tle konkurencji?

 

Podsumowując rozważania odnośnie awaryjności iPhone, trzeba sobie jasno powiedzieć, że w porównaniu do konkurencji, o takiej awaryjności mówić nie można. Zastosowanie wysokiej jakości, autorskich komponentów sprawiło, że telefon ten jest jednym z najbardziej wytrzymałych na rynku, nawet porównując te telefony do giganta jakim jest Samsung.

 

Tekst Partnera: AppleHome.pl - Serwis iPhone Warszawa

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7890 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


przysłano: 22 listopada 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca