Muzyka

Dice – „Stara historia”

Jest więc dynamicznie i bardzo głośno, słowem rock&rollowa klasyka - o debiutanckiej pełnowymiarowej płycie Dice.

 

 

Stara Historia to pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo szczecińskiej grupy Dice. Na recenzowanym albumie znalazło się dziesięć kompozycji, pod którymi zgodnie podpisują się wszyscy czterej członkowie zespołu, zaś za warstwę tekstową odpowiadają Łukasz oraz Karol Przybylscy. Materiał składający się na płytę to utrzymane w rockowej stylistyce pieśni, w pełni realizujące założenia tego gatunku. Jest więc dynamicznie i bardzo głośno, słowem rock&rollowa klasyka.

 

Album z wielkim impetem otwiera kompozycja Oko za oko z mocnymi, gitarowymi partiami na pierwszym planie. Wystarczy tylko kilka taktów i już uzmysławiamy sobie, że muzycy tej formacji nie mają zamiaru używać łagodnych środków wyrazu i zastanawiać się, czy to się może podobać, czy też nie. Pozostają więc w stu procentach bezkompromisowi, a w każdym kolejnym numerze kroczą jasno wytyczoną ścieżką, czerpiąc ogromną radość z demolki, jaką czynią swoją muzyką.

 

Kolejne numery takie jak Ludzki strzęp czy Na zabój to zwrot w kierunku prostego riffowego grania, które mimo swojej przewidywalności wywołuje oczekiwaną reakcje u słuchacza. Obcowanie z muzyką zespołu Dice to ogromna frajda i potężny zastrzyk rockowej energii. Siła, jaką emanują te piosenki sprawia, że każdy znajdujący się w pobliżu głośników przedmiot drży, a zza ściany słychać wrogi głos sąsiada. Ale przecież o taką właśnie zabawę nam chodzi. Z pewnością można by usilnie szukać tu niedostatków, czy to w jakości nagrań czy warsztacie muzyków, lecz zupełnie nie ma to sensu w obliczu tego projektu, którego siłą jest przede wszystkim ogromna autentyczność.

 

 

Stara historia to świetne antidotom dla naszego umysłu, przesiąkniętego bez reszty muzyką bez emocji, dopieszczoną do granic możliwości w ekskluzywnych studiach nagraniowych. Pieśni zespołu Dice niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze, a muzycy z uśmiechem na ustach, pewnym krokiem stąpają po tych zgliszczach odpalając kolejnego papierosa, popijanego wysoko procentowym trunkiem. This is rock&roll!!!

 

 

Bartosz Domagała

 

 

Dice, Stara historia

Wydawca: nakład własny

Premiera: 25.10.2012

 

Lista utworów:

1. oko za oko 
2. kręć kręć kręć 
3. ludzki strzęp 
4. na zabój
5. cała ty
6. znikaj! 
7. stara historia 
8. spektakl
9. opętany (feat. Pith) 
10.anhedonia

 

 

 

Artykuł ukazał się na portalu Katalog Artystyczny.

Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

25 z Internetu
7859 artykułów 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca