Muzyka

program SLOT - Reggae Tent i i art Katedra

Program SLOT ART FESTIVAL 2008

Slot Art Festival - największy, pięciodniowy festiwal kultury alternatywnej w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na 7 scenach, ponad 120 warsztatów z różnych dziedzin sztuki, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne oraz happeningi. Z pewnością nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu 5 dni i nocy doświadczyć można aż tylu wrażeń słuchowych, wzrokowych i estetycznych. To prawdziwa uczta dla miłośników kultury!

Zaczynamy wielkie odliczanie! Już za niespełna 2 miesiące – 09-13 lipiec 2008 - spotkamy się w Lubiążu, w Pałacu, którego architektura i monumentalność budują niesamowity, idealny na potrzebę festiwalu, klimat.

Znamy już kolejne programowe newsy, z którymi można się zapoznać poniżej…

Tym razem chcemy podzielić informacją o gościu specjalnym Art Katedry i programie tegorocznego Reggae Tent.

ART KATEDRA

Gościem specjalny festiwalowej wystawy ART KATEDRY będzie SUSI CHILDERS
Fotografka National Geographic i UNESCO. Współzałożycielka organizacji PhotogenX

Susi była w obozie dla uchodźców w Afganistanie, na Bliskim Wschodzie i w głębokiej Afryce. Organizuje wykłady w różnych częściach świata. Na Slot Art Festival będzie miała swoje prelekcje. Jej zdjęcia zaprezentowane zostaną w korytarzu za katedrą, gdzie będzie również przestrzeń ze stoiskami organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka na świecie.

PhotogenX Jest to fundacja założona przez kobiety-fotografki. Poprzez swoje podróże i zdjęcia pragną one pokazać kwestie dyskryminacji kobiet w różnych częściach świata. Chcą ukazać anonimowe i bezimienne osoby, w ten sposób wydobywając je z cienia i zwracając uwagę na ich sytuację. Niektóre z kobiet na zdjęciach są gwałcone, inne prostytuują się, są niewolnikami lub są okaleczane przy obrzezaniu.

Reggae tent

Od setów na scenie klubowej, przez wybrane wieczory w trakcie całego festiwalu, do osobnej sceny - a właściwie namiotu - historia sound systemowej formy prezentacji muzyki jamajskiej na Slot Art Festival. Nieustanny rozwój i jak najbardziej pozytywny ferment. W tym roku Reggae Namiot zmienia się znów na lepsze i jeszcze więcej. Rok 2008 to zmiana jakościowa. Zamiast całonocnych, wielogatunkowych potańcówek oferujemy noce zadedykowane poszczególnym etapom rozwoju muzyki z Jamajki i Jamajką inspirowanych.


Noc pierwsza

Korzenie korzeni czyli afro, funk, ska, rocksteady. Z jednej strony style leżące u podstaw kształtowania się muzyki z JA, z drugiej współegzystujące z nimi w fazie ich formowania i ostatecznie identyfikowane jako pierwsze pochodzące bezpośrednio z wyspy. Planowani na ten wieczór wykonawcy to:
Japko Selekta odpowiedzialny za brzmienie afrobrazylijskie, etniczne i funk Radziu czyli reprezentant poznańskiego championa Bimba Sound


Noc druga

Dub i okolice. Wszystko zaczęło się od stron B singli z reggae, z wersjami alternatywnymi hitów ze stron A. Obecnie dub to zarówno gatunek jak i sposób myślenia o muzyce skutkujący bardzo rozległym spektrum brzmień. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Hatti Vatti Live Act (Piotr Kaliński - selekcja, produkcja + Sara Brylewska - wokal + Maciek Salomon - Vj) Phonograma Dub Station


Noc trzecia

Ścisły bashment! Nie od dzisiaj wiadomo, że gorączka nocy piątkowej w niczym nie ustępuje gorączce sobotniej nocy. Tym razem udowodnią to zawodniczki parające się najgorętszą taneczną muzyka rodem z jamajki - raggamuffin, dancehall i pochodnymi, które urodziły się w zderzeniu z brytyjską kulturą klubową. Zagrają: Ena, Beezee

 

Noc czwarta

Korzenie i kultura w sali do tańca. Muzyka powstająca na Jamajce w latach 1972 - 1980 uważana jest za wzorzec roots reggae. Nie oznacza to, że później a nawet dzis nie jest to gatunek żywy i atrakcyjny. Ostatnia pełna noc Reggae Namiotu to czas na nieśpieszne tempa, głeboki bas i atmosferę której nie da sie pomylic z niczym. Prezentacją tej nocy zajmie sie reprezentant Pozytywnego Fermentu - zasad selekta. Ze swoim setem wystąpi także Muflon wraz z wokalistką.

od: 9 lipca 2008
do: 13 czerwca 2008 Lubiąż

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 czerwca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca