Muzyka

Koncert fortepianowy w wykonaniu Eduarda Stana

W ramach 52. sezonu Koncertów Chopinowskich, w niedzielę 17 lipca 2011 r. o godz. 12.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce koncert rumuńskiego pianisty Eduarda Stana. W programie znajdą się Polonez op. 44, Mazurki op. 59/3 & 50/3, Scherzo op. 39, Nokturn op. 15/2, Walc op. 64/2, Barkarola op. 60.

Rumuński Instytut Kultury w Warszawie już po raz drugi wspiera udział rumuńskiego pianisty w tej prestiżowej letniej imprezie muzycznej. Pierwszym rumuńskim pianistą, który w niej wystąpił był Andrei Licareţ w 2009 roku.


Eduard Stan urodził się w Braszowie w Rumunii, lecz jego kariera muzyczna rozwinęła się po emigracji do Niemiec, gdzie wyjechał w wieku 11 lat. Jest absolwentem Akademii Muzyki i Teatru w Hanowerze, koncertował na wielkich scenach w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Wśród jego nagrań znajdują się podwójna płyta z utworami George’a Enescu na skrzypce i fortepian, wykonanymi z rumuńskim skrzypkiem Remusem Azoiţei oraz wydana w zeszłym roku płyta z utworami Chopina.


Eduard Stan ponownie przyjedzie do Polski w październiku br., kiedy to zagra dwa koncerty: w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Krakowie oraz w Pałacu w Rybnej.

 

Więcej informacji o artyście: www.eduardstan.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca