Teatr

Taniec w garażu

Wizja teatru totalnego na autorskiej scenie Sylwestra Biragi nie ogranicza się do jego własnych reżyserii. Zapraszanie ciekawych produkcji z Polski i zagranicy jest stałym elementem repertuaru Teatru Druga Strefa. Cykl „Opera w garażu” prezentujący artystów operowych znany jest już stołecznym melomanom. Tym razem miejsce opery zajmie taniec. Od października do grudnia „Taniec w garażu” zaprezentuje trzy spektakle Sceny dla Tańca prowadzonej przez Annę Piotrowską. Już niebawem, w ramach przygody z tańcem współczesnym, będziemy mieli okazję obejrzeć dwa pierwsze spektakle, „Keine Eier” i „Zmian(aa) pogody”.


„Keine Eier” to monodram w duecie, którego koncepcja została opracowywana dla aktorki Joanny Federowicz a drugą rolę zagra i wytańczy Anna Piotrowska.

Dawno temu byłam jajkiem. Nie poznałem swojej Kury. Leżałam sobie na słomie w jakiejś komórce. Teraz jadę samochodem w wytłoczce z innymi jajkami. Nie rozmawiamy ze sobą – jajka nigdy ze sobą nie rozmawiają.

Zostałem kupiona przez kogoś. Było chłodno, nawet zimno. Ale to nic – już się przyzwyczaiłam. Potem będzie gorąco. Zresztą nie wiem – może nie. Lodówka raz się otwiera, a raz zamyka. Znowu myślę o tym, żeby nie ruszać się stąd, ale żeby coś się zmieniło. Można by tu zmieścić dużo rzeczy. Chciałabym tu mieć parę kamieni i strumyk. Już nic z tego nie wyjdzie…”


Opisując spektakl „Zmian(AA) pogody” dotykamy istoty tańca współczesnego. Jest to histeryczna niehistoryjność, zmienność w jednostajność, brak gruntu, podłoże aktualnej amplitudy. Aby zrozumieć opisy zjawisk, które nie mają ściśle okresowego charakteru i wahania wartości średnich w badanym okresie, należy się wpatrzyć w mowę ciała. Tylko wtedy temperatura pachy, ciśnienie kolana, wilgotność oddechu, nasłonecznienie pięty i ilości opadów, czyli wskaźników nieuchwytnych i zmiennych nabierze większego sensu. W innym przypadku „Zmian(AA) pogody” wywołuje histerię, która powoduje nieuzasadnione lęki o funkcjonowanie danej części własnego ciała.Keine Eier”

koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

scenariusz na podstawie tekstów Joanny Federowicz i Anny Piotrowskiej

kreacja i wykonanie: Joanna Federowicz, Anna Piotrowska

muzyka: Michał Mackiewicz

produkcja: Anna Piotrowska, eferte, Klub DGW

premiera: 29 kwietnia 2011, Warszawa, Teatr Druga Strefa

Spektakle 4 i 5 października godzina 20.00 Teatr Druga Strefa ul.Magazynowa 14azmian(AA) pogody

koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska

muzyka: Radek Jasiński, Daniel Baranowski

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Anna Piotrowska

partner: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

premiera: 27 lutego 2011, Białystok, Kalejdoskop 2011


Spektakl 6 października godzina 20.00 Teatr Druga Strefa ul.Magazynowa 14a

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 września 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca