Teatr

Metropolitan Opera w Studio

Metropolitan Opera w Nowym Jorku otwiera właśnie szósty sezon bezpośrednich transmisji telewizyjnych do 1200 teatrów w 43 krajach. W sezonie 2011/2012 dołączył do nich warszawski Teatr Studio. Pierwszą transmisję - Annę Bolenę Donizettiego zobaczymy już 15 października.


- Sezon MET zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla warszawskich melomanów. Ciekawy repertuar oraz wykonawcy na najwyższym światowym poziomie zachęcają do wizyty w Teatrze Studio. - powiedziała prof. Ewa Łętowska. - W pierwszej transmisji, Annie Bolenie zobaczymy rosyjską sopranistkę, Annę Netrebko, niewątpliwie gwiazdę pierwszej wielkości, która śpiewając na najważniejszych scenach całego świata zbiera znakomite recenzje. Wcieli się ona w nieszczęśliwą królową, która popada w obłęd, doprowadzona do ostateczności przez niewiernego króla. Autorskie wystąpienie prof. Łętowskiej usłyszymy przed każdym ze spektakli.

 

The Metropolitan Opera: Live in HD sezon 2011/2012 to cykl 11 transmisji na żywo, w technologii HDTV, oper ze znamienitej nowojorskiej Metropolitan Opera. W sumie zobaczymy 11 przedstawień, m.in. Don Giovanniego Mozarta, Zygfryda i Zmierzch Bogów Wagnera, Ernaniego i Traviatę Verdiego, Manon Masseneta, Satyagraha Philipa Glassa i pastisz Zaczarowana Wyspa (z Placido Domingo).


Uroczyste otwarcie cyklu MET IN HD, które odbędzie się 15 października w Teatrze Studio, uświetni wystawa fotografii znakomitej śpiewaczki Marceliny Sembrich-Kochańskiej autorstwa wybitnego fotografa operowego Juliusza Multarzyńskiego.

 

The Metropolitan Opera: Live in HD zadebiutowało w 2006 roku pokazem, który obejrzało 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. MET nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. Obecnie sygnał z Metropolitan Opera (zwanej w skrócie Met) odbierany jest w Japonii, Kanadzie i kilkudziesięciu krajach europejskich, w tym w Polsce.

 

Teatr Studio powstał w lutym 1972 z inicjatywy Józefa Szajny, mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy pl. Defilad 1. Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrstudio.pl oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/#!/studio.teatr.    


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca