o Wywrocie

Recenzencka Młodzieżówka Wywrotka

Kultura Cię inspiruje, pociąga lub denerwuje? Opowiedz o tym! Dołącz do Młodzieżówki Recenzenckiej Wywrotka .

Jesteś młody? Lubisz czytać, słuchać muzyki albo oglądać filmy? Może interesuje Cię kultura w każdym swoim wydaniu i chciałbyś się na jej temat móc wypowiedzieć, ale nie tylko opowiadając znajomym, że coś Ci się spodobało bądź też nie? Chciałbyś móc skonfrontować swoje zdanie z innymi? Napisać recenzję płyty, książki, filmu, spektaklu, wystawy itd.? A może po prostu chcesz zdobyć doświadczenie dziennikarskie? Zgłoś się do nas. 

 

Od pewnego czasu tworzymy projekt Recenzencka Młodzieżówka Wywrotka, który jest skierowany do młodych osób, chcących nie tylko pisać, ale przede wszystkim rozwijać umiejętności redakcyjne. Przyślij nam swój tekst, a my postaramy się wskazać Ci, co warto zmienić, nad czym popracować oraz gdzie już jest naprawdę dobrze.

 

Żeby współpraca przebiegała pomyślnie, ustaliliśmy kilka prostych zasad.

 

1.      Przesyłasz nam (justyna.baranska@wywrota.pl) swój tekst zredagowany zgodnie z ustalonymi zasadami na Wywrocie (spójrz tutaj)

2.      My sprawdzamy go, nanosimy uwagi i z komentarzem odsyłamy do Ciebie.

3.      Nanosisz ewentualne poprawki i publikujesz tekst na portalu Wywrota.

4.      Jeżeli jesteśmy zainteresowani współpracą, to prosimy Cię o kolejny tekst.

5.      Po zaakceptowaniu dwóch Twoich tekstów przez redakcję, możesz rozpocząć z nami współpracę recenzencką, tzn. my wyślemy Ci książkę lub płytę (ewentualnie poślemy na koncert), a Ty ją dla nas zrecenzujesz (napiszesz relację).

6.      W ramach projektu proponujemy opracowanie wspólnie siedmiu tekstów, w oparciu o które wystawimy Ci zaświadczenie o udziale w projekcie i publikacji tekstów (Portal Wywrota wpisany jest do Rejestru Dzienników i Czasopism pod Nr 2501
Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Wydział I Cywilny; do tego mamy nr ISSN1689-1910).

 

Do kogo kierujemy projekt Recenzencka Młodzieżówka Wywrotka? Do wszystkich, którzy chcą w nim wziąć udział i nie ukończyli jeszcze dwudziestu lat. Oczywiście kategorii wiekowej nie traktujemy tutaj jako jedynej i ostatecznej. Jeżeli masz lat dwadzieścia jeden i chciałbyś się zmierzyć z pisaniem recenzji, zapraszamy również Ciebie. Jak mówił z plakatu Wujek Sam:

 

I WANT YOU!

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie pierwszego tekstu na  justyna.baranska@wywrota.pl

 

 

 

Redakcja Wywroty

 

 

___________________________________________________________

 

Owoce projektu:

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

24 z Internetu
7740 artykułów 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca