o Wywrocie

Konferencja naukowa "Nagość w obiektywie nauk"

W dniach 15-17 kwietnia 2016 r. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Nagość w obiektywie nauk.

 

Celem konferencji jest konfrontacja rożnych sposobów rozumienia i konceptualizowania nagości. Organizatorów interesuje nie tylko to, w jaki sposób nagość jest badana i pojmowana w konkretnych dyscyplinach naukowych, ale również to, w jaki sposób reprezentuje się ją w poszczególnych tekstach kultury. Wśród proponowanych zagadnień znajduje się między innymi nagość w praktykach literackich i artystycznych, nagość w kontekście intymności i afektów oraz nagość w kinie.

 

Organizatorzy liczą na oryginalne propozycje odczytania fenomenu nagości, a zaproponowane przez nich zagadnienia (pełna lista jest dostępna na: http://nagoscwobiektywie.jimdo.com/) nie wyczerpują puli możliwych tematów.

 

Do uczestnictwa w konferencji zaproszeni są pracownicy naukowi, doktoranci, studenci oraz wszyscy zainteresowani problematyką nagości, zarówno literaturoznawcy, kulturoznawcy, historycy, historycy sztuki, religioznawcy, socjolodzy, psycholodzy, jak również przedstawiciele innych nauk humanistycznych, społecznych czy ścisłych.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 28.02.2016 r. za pośrednictwem strony internetowej: http://nagoscwobiektywie.jimdo.com/

 

Konferencji patronuje portal Wywrota.pl

 

Zapraszamy do polubienia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/nagoscwobiektywie/

 

Patronat medialny:
Wywrota

Łukasz Wróblewski

Łukasz Wróblewski

34 Kraków
13 artykułów 2 komentarze
Filolog, kulturoznawca, autor książki "Masłowska: opowieść o wstręcie" (2016), współredaktor monografii: "Rozkosz w kulturze" (2016), "W kulturze dotyku? Dotyk i jego reprezentacje w tekstach kultury" (2016), "Nagość w kulturze" (2017) oraz "W…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca