o Wywrocie

Konferencja naukowa "W kulturze dotyku?"

W dniach 28-29 września 2015 r. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa W kulturze dotyku? Dotyk i jego reprezentacje w tekstach kultury.

We współczesnym świecie zmysł dotyku staje się kluczową formą budowania już nie tyle relacji z ludźmi, co raczej z rzeczami, gdyż dynamicznie rozwijające się nowe technologie wyraźnie dowartościowują ten zmysł. Dlatego organizatorzy pragną zachęcić uczestników do zmierzenia się z pytaniem, na ile rosnąca waloryzacja dotyku prowadzi do faktycznego przeorientowania na mapie zmysłów.

 

Czy dotyk studzi aktywność wzroku, słuchu i powonienia, czy wręcz przeciwnie? Czy możliwa jest synergia zmysłów w sytuacji narastającej roli dotyku? Jaką pozycję zajmuje zmysł dotyku w filozofii, literaturze, sztuce czy nowych mediach i jakie są granice jego przedstawialności? Co faktycznie konstytuuje zmysł dotyku? Jak można go badać i jaką rolę odgrywają w tym procesie afekty, ciało, język i psychiczne więzi? Wreszcie, jak zmienia się percepcja dotyku na przestrzeni wieków i w czym te zmiany się manifestują?

 

Do uczestnictwa zaproszeni są pracownicy naukowi, doktoranci, studenci oraz wszyscy zainteresowani problematyką dotyku, zarówno literaturoznawcy, kulturoznawcy, historycy, socjolodzy, religioznawcy, psycholodzy, jak i przedstawiciele innych nauk humanistycznych, społecznych oraz ścisłych.

 

Wywrota.pl jest jednym z patronów konferencji.

 

Zgłoszenia można wysyłać do 28 czerwca 2015 roku za pośrednictwem strony internetowej http://kulturadotyku.jimdo.com .

 

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Patronat medialny:
Wywrota

Patrycja Badysiak

Patrycja Badysiak

34 Kraków
16 artykułów
Ministerstwo Muzyki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca