Teatr

Wybrano plakat siódmej edycji festiwalu „Lalka Też Człowiek”

Wiemy już jak będzie wyglądał plakat tegorocznej edycji festiwalu „Lalka Też Człowiek”. Tradycyjnie wyłoniono go w otwartym konkursie.

Od początku istnienia festiwalu organizowany jest konkurs na projekt plakatu promującego wydarzenie. Tradycją jest też, że wszystkie zgłoszone prace są eksponowane podczas jednej z wystaw towarzyszących festiwalowi „Lalka Też Człowiek”. W tym roku spośród nadesłanych propozycji jury w składzie Marek Żurawski, Marek Chodakowski i Ewa Staniszewska wybrało projekt Tomasza Tarachy, fotografa z Kwidzyna. Uzasadniając wybór, Marek Żurawski powiedział: - Zwycięski plakat wyróżniał się spośród innych propozycji czystością formy oraz wyobraźnią i wrażliwością autora. Tomasz Taracha w przeciwieństwie do pozostałych osób, które wzięły udział w konkursie, umownie potraktował nazwę i temat festiwalu. Jego praca wyraża to, co jako Unia Teatr Niemożliwy staramy się prezentować od samego początku: różne oblicza teatru lalek. W jego projekcie zobaczyliśmy jak różne, samodzielne elementy, zestawione razem, tworzą nową jakość. W efekcie trudno przejść obok niego obojętnie. A takie jest przecież zadanie plakatu.

 

VII edycja festiwalu „Lalka Też Człowiek” odbędzie się w dniach 14-20 listopada. Zobaczymy podczas niej 14 spektakli, m.in. z Iranu i Kanady, które stanowią przekrój przez aktualne dokonania teatru lalek. Wszystkie grupy teatralne będą walczyć o nagrody, których łączna pula wynosi 40 tys. złotych. Znamy już skład jury, które wybierze najlepszy spektakl, najlepszego aktora i przyzna kilka innych wyróżnień. Będą to: Krystyna Żuchowska, aktorka-lalkarz, Annette Dabs, dyrektor artystyczna niemieckiego Festiwalu „Fidena” w Bochum, Marek Waszkiel, wieloletni dyrektor Białostockiego Teatru Lalek, David Burman, dyrektor artystyczny Festiwalu „Kukart” z Sankt-Peterburga oraz Bartek Miernik, wieloletni sekretarz redakcji miesięcznika „Teatr”.

 

Festiwalowi towarzyszy szereg wydarzeń, m.in. pokazy filmów animowanych, wystawy oraz warsztaty. Spektakle i wystawy będzie można oglądać w Instytucie Teatralnym oraz w sali „Laboratorium” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywały się m.in. w Domu Kultury Kadr, Domu Kultury Włochy oraz klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte miasto.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka Też Człowiek, 14-20 listopada, Warszawa, www.lalkatezczlowiek.euwww.facebook.com/lalkatezczlowiek


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca