Muzyka

NOIZ Festival pod patronatem Wywroty

 

 

 

to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, którego założeniem oraz główną ideą jest przybliżenie działalności oraz historii poszczególnych wytwórni oraz artystów z nimi związanych.

 

Już 23 stycznia w murach B90 pożegnamy legendarny label 50Weapons. Wytwórnia założona w 2005 roku przez grupę MODESELEKTOR (OFFICIAL SITE), po 10 latach kończy swoją działalność zostawiając fantastyczny katalog muzyczny, który z pewnością będzie inspirował pokolenia.

 

W październiku ukazała się kompilacja ‘R.I.P. 50Weapons’. 11 płyt z numerami katalogowymi od 40, zawiera utwory od min. Shed RØDHÅD, MARCEL DETTMANN, Zenker Brothers czy MODESELEKTOR (OFFICIAL SITE). W taki ekspresowy sposób 50Weapons zamyka swoją dyskografię na imponującym numerze 50.

 

Podczas NOIZ Festival w B90 wystąpią założyciele labelu – MODESELEKTOR (OFFICIAL SITE), oraz artyści związani z wytwórnią – Benjamin Damage, Shed oraz FJAAK.

 

50WEAPONS FINALE – HARDCORE WILL NEVER DIE!

 

LINEUP:

 

MODESELEKTOR (OFFICIAL SITE)

Shed

FJAAK

Skład festiwalu uzupełnia Doc Daneeka, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność na labelu 50Weapons, bardzo dobrze przyjętym albumem „They!Live”, który powstał w kolaboracji z… Benjaminem Damage!

 

TERMIN:

 

23 stycznia 2016

 

MIEJSCE:

 

B90, Doki 1, Gdańsk

START: 21:00

 

VIDEO PROMUJĄCE WYDARZENIE:

 

 

ARTYŚCI:

 

MODESELEKTOR to berlińska grupa grająca muzykę elektroniczną stworzona przez Gernota Bronserta i Sebastiana Szarego. Ich produkcje łączą elementy takich stylów jak IDM, glitch, electro i hip-hop. Panowie poznali się w 1992 roku w Berlinie. Od 1996 roku wspólnie występują i produkują jako Modeselektor. W 1999 roku nawiązali współpracę z Pfadfinderei, a rok później z samą Ellen Alien i jej wytwórnią BPitch Control. Kontrakt z tak dużym labelem zapoczątkował serię bardzo dobrych wydawnictw dla berlińskiej wytwórni. Kolaboracja z Apparatem i genialny projekt Moderat, remiksy dla Radiohead, Björk czy Trentemöllera, wykłady w Merz Akademie w Stuttgarcie czy produkcja instalacji dźwiękowej dla Centrum Pompidou w Paryżu to tylko kilka projektów w które zaangażowali się berlińscy producenci. W 2006 roku pojawiła się nowa pozycja od Modeselektor. Nikt wówczas nie przypuszczał, że wydawnictwo FIFTY WEAPONS #001, które zawierało min. posamplowane wokale 50Centa będzie początkiem legendarnego labelu. Na przestrzeni lat nakładem Monkeytown Records oraz jego sublabelu 50Weapons ukazuję się szereg albumów oraz singli naprawdę wyjątkowych producentów. Produkcje od takich artystów jak Marcel Dettmann, Benjamin Damage, Shed czy FJAAK, uzupełnione trackami od samych założycieli, genialnie wypełniły dyskografię 50Weapons. Modeselektor, zamykając swój label, pozostawiają za sobą fantastyczny katalog muzyczny, który z pewnością będzie inspirował przez lata.

 

FJAAK to trzech producentów rodem z Berlina. Zakochani we wszelkiego rodzaju analogowych syntezatorach i elektronicznych zabawkach. W genialnych występach na żywo prezentują swoją futurystyczną wizję muzyki. Mimo młodego wieku, FJAAK zdążyli zagrać swój liveset w wielu klubach całej Europy. Ich najnowsze produkcje zwiastują, że w Gdańsku będziemy świadkami naprawdę wyjątkowego występu.

 

SHED to postać która nie podąża za pustymi trendami. To zamieszkały w Berlinie producent, który święcie wierzy w potęgę muzyki techno. Człowiek czynu i jednocześnie żyjący przykład na to, jak można odnaleźć siebie na nowo w świecie muzyki elektronicznej. Urodzony w 1975 roku we Frankfurcie na Odrą, w latach młodości daleko od dynamicznie rozwijającej się sceny. W przyszłości ta odległość od Berlina okazuje się dla niego zbawienna. Radio sprawiło, że chłonął wszystkie gatunki muzyczne, różne style i brzmienia. Jednocześnie nie miał pojęcia o pochodzeniu konkretnej muzyki, o konkurencji między poszczególnymi miastami, o kolektywach i labelach. Muzyka to muzyka. Było to prawdziwe w czasach Moniki Dietl. Była pierwszą DJką występującą w berlińskim radiu. Jak nikt inny, poszukiwała tylko nowej muzyki i całkowicie ignorowała przeszłość. Nie grała słodkich klasyków disco, a skupiała się na dźwiękach z Chicago i Detroit, wspierała lokalną scenę z rodzinnej Holandii i, co najważniejsze, promowała muzykę z UK. Shed zakochał się w tym momentalnie.

 

Wydarzenie na facebooku:

 

https://www.facebook.com/events/1659837084258192/

 

ORGANIZATOR: 

 

Magnetic Group

 

BILETY:
 
23 stycznia 2016, 21:00

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7938 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca