Wywrota
strony: « ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Krótka historia Pomarańczowej Alternatywy

Pomarańczowa Alternatywa to zjawisko wyjątkowe w skali europejskiej, a za Żelazną Kurtyną, z powodu cenzury, była często dużo bardziej znana niż w kraju (...)

Trudno jest jednoznacznie uchwycić ruch Pomarańczowej Alternatywy, który lawirował pomiędzy surrealizmem a działalnością opozycyjną. Potraktowanie go w pełni poważnie grozi wpadnięciem w …

nonFelix · 7 czerwca 2010 · felieton · 1 komentarz

Lekarz, ojciec, ćpun

„Filmy o narkomanii przyzwyczaiły nas do historii młodych ludzi przegrywających z nałogiem. Rzadko mamy okazję zobaczyć ich życie 20 lat później" - Recenzja filmu „Hel”.

Filmy o narkomanii przyzwyczaiły nas do historii młodych ludzi przegrywających z nałogiem. Rzadko mamy okazję zobaczyć ich życie 20 lat później. Niektórym udaje się jednak wyjść na…

Marsyn · 27 maja 2010 · kino ·

Myśli w mojej głowie myśli w mojej głowie

(...) nie ma recepty na dekodowanie tekstu. Tu powinna być najważniejsza świadomość, a właściwie nadświadomość. Rozumienie procesów pojmowania, przyłączania, skracania. Również wynajdywania znaczących elementów.
nonFelix · 6 kwietnia 2010 · felieton · 4 komentarze

Ekskluzywny wywiad z Igorem Janke, szefem Salonu24

Wywrota jest sympatyczna i dowcipna a Salon24 inteligentny i wpływowy. Za chwilę będzie najważniejszym medium w Europie Środkowej.

- Ostatnio na nartach poszedłeś ostro po bandzie i złamałeś nogę - uważasz się za wywrotowca? - Tak. Jestem na najlepszej drodze do wywrócenia do góry nogami mediów. - Czy ma dla Ciebie…

Nat. Satankiewicz · 9 marca 2010 · polityka · 2 komentarze

"Costeriną" przez Kaszuby - 14 i 15 sierpnia 2004

Fotoreportaż z imprezy promocyjnej zorganizowanej przez PKP Cargo w dniach 14 i 15 sierpnia 2004.

Parowóz Ok22-31 z pociągiem Costerina (maszyna i wagony retro z Wolsztyna) odjeżdżał z peronu piątego stacji Gdynia Główna. Okolicznościowe (bezpłatne) bilety na przejazd były rozdawane…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 11 stycznia 2010 · podróże ·

Między literaturą a programowaniem

Uwaga, w środku grasuje "ostateczny renderer ultymatywnej zagłady"!

Kod programu może być bezpieczny, szybko działać lub być czytelny. Te możliwości wykluczają się wzajemnie. Na przykład w wariancie bezpiecznym umieszcza się dodatkowe instrukcje…

Maciek Kapustka · 9 grudnia 2009 · felieton ·

Czy programowanie ma płeć? - wywiad z Anią Mądrą

Ania Mądra - programistka i artystka multimedialna, śpiewa flamenco i gra na gitarze. Studiuje informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Natalia Stankiewicz: Czy programowanie ma płeć? Ania Mądra: Oczywiście, że tak. Męski styl programowania: kroplówka z kawą, karton pizzy, noc jest piękna, a zło czeka. Żeński styl…

Natalia Stankiewicz · 24 listopada 2009 · technologie · 1 komentarz

Rewolucja Kulturalna

Manifest komitetu na rzecz radykalnych zmian w kulturze.

PREAMBUŁA Kultura jest jednym z pól sporu o bardziej demokratyczne, egalitarne i wolne społeczeństwo. Na tym polu przeprowadzana jest aktualnie transformacja, która - jeśli nie poddamy jej…

Redakcja · 24 pazdziernika 2009 · kultura ·

Odchodzenie z korporacji

li­czy­łem na at­mos­fe­rę małej firmy a moż­li­wo­ści kor­po­ra­cji ale at­mos­fe­ra jest kor­po­ra­cji a moż­li­wo­ści małej firmy [...]

Pracowanie w Orange Pra co wa łem w Oran ge. A tak na praw dę pra co wa łem w PTK Cen ter te lu. A tak na praw dę w fir mie Qumak Secom. A tak na praw dę w gru pie pię ciu spół ek: Fran ce…

Maciek Kapustka · 14 pazdziernika 2009 · felieton · 2 komentarze

Kino objazdowe/ FilmTour - termin zgłaszania filmów: 31.VII. 2009

Jak widzą nas sąsiedzi, jaki my ich obraz mamy w głowach? Co przyniosły ostatnie lata intensywnych wymian studenckich, kulturalnych i artystycznych? Czy rzeczywiście znamy się, interesujemy się sobą i pielęgnujemy nasze stosunki?
Redakcja · 8 lipca 2009 · kultura ·

Kultura w Sieci

Czyli mały manifest poświęcony poszukiwaniu kultury w Internecie

Wyobraźmy sobie kulturę w Internecie jako luźny zbiór prac. Powyrywane z rzeczywistego świata dzieła pływają sobie w I-przestrzeni. Czyste bity zerojedynkowego kodu. Możemy na ślepo…

nonFelix · 4 czerwca 2009 · felieton ·

Rysunki emmy

niech się święci co ma się święcić (a nie fałszywe bałwany)

SKARBY ARCHITEKTURY ŻYWIEC W GRAFICE Władysław Bułka (tekst), Jolanta Cefal (ilustracje) Zwiedzając miasto kupujemy kartki z charakterystycznymi dla niego widokami i wysyłamy znajomym.…

. · 29 maja 2009 · kultura · 5 komentarzy

Eugeniusz Doering - rzeźba

Wystawa bardzo oryginalnych rzeźb polskiego artysty zamieszkałego za granicą.

(impreza zakończona) Eugeniusz Doering urodził się w 1930r. w Wejherowie. W latach 1952-1958 studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej. Lata 1965-69 spędził w Wiedniu, Dusseldorfie i…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 23 maja 2009 · kultura · 1 komentarz

Jara Cimrman, nieznany czeski geniusz

Sylwetka Járy (da) Cimrmana, wszechstronnego czeskiego myśliciela i twórcy, do dziś inspiruje naukowców i artystów. Jest doskonałym przykładem na to, jak historia narodu może kształtować jego kulturę.
nonFelix · 22 maja 2009 · felieton · 5 komentarzy

Badanie intuicji moralnych

Etyka tworzy szereg eksperymentów myślowych, które być może nigdy się nie wydarzą. Ponieważ nie często mamy do czynienia z Hitlerem przywiązanym do torów lub z dziesięcioma Indianinami, którzy właśnie mają zostać rozstrzelani.
nonFelix · 20 maja 2009 · felieton ·

Polityka katastrofy gospodarczej

Prawda jest taka, że świat stoi dopiero u progu kryzysu, który jeszcze trochę potrwa i znacznie się pogłębi.

Codziennie czytam kolejne opinie ekonomistów, dziennikarzy i urzędników państwowych dotyczące sposobów uzdrowienia gospodarki w tym czy innym kraju. Oczywiście wszystkie przeczą sobie…

Immanuel Wallerstein · 24 marca 2009 · finanse · 2 komentarze

Życie to surfing, więc nie bój się fal

CouchSurfing jest projektem, który - jak pocztę elektroniczną - trudno posądzić o specjalne nowatorstwo. Prosty pomysł, który dopiero zaadoptowany przez Internet zmienił oblicze świata. Wkrótce będzie miał milion użytkowników.
nonFelix · 3 marca 2009 · podróże · 1 komentarz

Wspomnienia Olimpijczyka

Konkurs przedmiotowy. Olimpiada. Konkurs wiedzy. Nie jedź, zanim nie przeczytasz. Szybki przewodnik po niszczeniu psychiki.

Komunikaty Dyrekcji z serii „jak zwykle z przyjemnością mówimy o sukcesach naszych uczniów" cieszą niezmiernie i napawają całym wachlarzem emocji. Począwszy od radości z sukcesu…

taitaos · 1 marca 2009 · felieton · 1 komentarz

Czego współcześni Europejczycy mogą się nauczyć od wyznawców konfucjanizmu?

Słynny irlandzki poeta, Oskar Wilde, wypowiedział kiedyś słowa - „Umieć żyć to najrzadziej spotykana rzecz na świecie. Większość ludzi tylko egzystuje." Gdy przyjrzymy się…

Fish · 18 lutego 2009 · kultura · 1 komentarz

„Australia” – warta wylania łez

Wzruszająca opowieść o kobiecej sile i determinacji w walce z przeciwnościami losu. Nawet wojna nie jest w stanie powstrzymać rodzącą się miłość ani zmienić przeznaczenia.

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 Australia to najnowszy film Baza Luhrmanna, twórcy Romea i Julii i Moulin Rouge . Opowiadana historia na początku wydaję się być klasycznym, nudnym…

Małgorzata Kubel · 18 lutego 2009 · kino · 1 komentarz

Troki 2008. W poszukiwaniu litewskich Karaimów

O odkrywaniu kultury materialnej i żywych Karaimów.

Dwa razy udało mi się odwiedzić Troki w ubiegłym roku. I chyba bym skłamał, gdybym napisał, że byłem ciekaw konfrontacji wspomnień, obrazów, zapamiętanych zdarzeń z pierwszego pobytu w…

opiekun_ogrodow · 17 stycznia 2009 · podróże ·

Wikinomia - O globalnej współpracy, która sprawia, że żyje się trochę inaczej

Jeśli ... Internet fascynuje was jako zjawisko, bez konkretnych uzasadnień; jeśli na domiar lubicie specyficzny język marketingu, to jest to książka dla was!

Don Tapscott i Antony D. Willians będący myślakami pierwsza klasa postanowili napisać książkę o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą Internet i o tym, jak przyniesie koniec starym…

Paweł Leszczyński · 10 stycznia 2009 · finanse ·

Magia srebrnego ekranu

Georges Méliès zetknął się z kinem dokładnie 28 grudnia 1995 roku, kiedy to bracia Lumière po raz pierwszy zaprezentowali swój wynalazek - kinematograf.

Był wówczas praktykującym magikiem i dyrektorem teatru Robert-Houdin. Kilka miesięcy później zakupił projektor wraz z kamerą i założył pierwsze w Europie studio filmowe. Na początku…

nonFelix · 4 stycznia 2009 · kino · 2 komentarze

Zorro, mściciel bez twarzy

Szczwany lis, zamaskowany mściciel, wybawca dziewic i obrońca uciśnionych.

Szczwany lis, zamaskowany mściciel, wybawca dziewic i obrońca uciśnionych. Zorro. Postać tak znana i rozpoznawalna, jak Robin Hood, Superman czy Batman. Jeden z bohaterów, którzy skrywając…

nonFelix · 4 stycznia 2009 · kino ·

Sara. Kilka refleksji o Żydach, Polakach i Litwinach

Czy mieszkając w Polsce można nie być ciekawym dziejów ludu, który zamieszkiwał ten kraj od ponad 800 lat?

Sara miała smutne oczy i nieco ponury wyraz twarzy, sprawiała wrażenie osoby, która znalazła się w tym czasie i w tym miejscu bardziej z poczucia obowiązku, niż z wolnego wyboru. Jako osoba…

opiekun_ogrodow · 4 stycznia 2009 · kultura · 2 komentarze



strony: « ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca