Wywrota
strony: « ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Hart of Dixie

O tym, czy serial o małym miasteczku to sposób na sukces, czyli przystanek Bluebell

Niedawno skończyła się pierwsza seria Hart of Dixie. Dziewczyna z Nowego Jorku początkująca lekarka specjalizująca się w chirurgii, doktor Zoe Hart (Rachel Blisson), nie dostawszy stażu w…

Eni · 22 czerwca 2012 · kino ·

Terapia – zagadki ludzkiej psychiki

In Treatment – amerykańska wersja serialu o psychoterapeucie i jego pacjentach

If patients could see what I think about them. If they could really see inside my head, they d head for the hills, believe me. They d run for cover. Paul Weston (Terapia) Jednym z najczęstszych…

Eni · 3 czerwca 2012 · kino ·

Wyniki wywrotowego konkursu na fotoreportaż

Ostatnie tchnienie Wywrotowego Zlotu 2012, czyli co jeszcze pozostało w tajemniczych kartonach z nagrodami.

Zlot już dawno za nami i prawie wszytskie nagrody zostały już rozdane. Prawie, prawie... bo przecież pozostało ogłoszenie werdyktu Wywrotowego konkursu na fotoreportaż, na który można było …

Redakcja · 1 czerwca 2012 · natura ·

Krótki film o podglądaniu

Telewizyjny cykl Dekalog, autorstwa Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, to wspaniałe przedsięwzięcie, które na stałe zagościło w świadomości polskiego widza. Dwie części, piąta i szósta, zostały przeniesione na ekrany kin, dzięki czemu zdobyły sporą popularność za granicą.
Radosław Młynarczyk · 31 maja 2012 · kino ·

Gilmore Girls – społeczność rodem z bajki

Wspomnienia o serialu opowiadającym o niezwykłych relacjach między matką i córką

Serial Kochane kłopoty (Gilmore Girls, stworzone przez Amy Sherman-Palladino) opowiada o wyjątkowych relacjach między matką Lorelai (Lauren Graham) i córką Rory (Alexis Bledel). Fabuła…

Eni · 30 maja 2012 · kino ·

Poza monogamię

Przekroczyć w związkach partnerskich wszelkie społecznie ukształtowane zasady. Nie dać się zdeterminować wszędobylskim dualizmom. Zrobić o tym film przemyślany w każdym detalu. „Trzy” Toma Tykwera.
Michał Domagalski · 28 maja 2012 · kino · 4 komentarze

Treme – piekło i raj w Nowym Orleanie

O magii niezatapialnego miasta, muzyce i kolorowych paradach objętych serialowym ramieniem.

Doesn t matter, let come what may I ain t ever going to leave this town This city won t wash away This city won t ever drown. Steve Earle, This city Niedawnym nabytkiem stacji HBO jest serial Treme, …

Eni · 23 maja 2012 · kino ·

Nie mylcie go z żadnym innym

Węgiel Film Festiwal. Najgorsi pracownicy miesiąca; kot alkoholik; pracownik, którego wszyscy biorą za kogoś innego; program o najnieszczęśliwszych ludziach miesiąca i wiele innych barwnych postaci i sytuacji...
Łukasz Sroczyński · 16 maja 2012 · kino ·

Z północy na południe

Wywiad z Michałem Sałabanem, rowerowym podróżnikiem, który w chwili, gdy my wygodnie siedzimy przed komputerem, przemierza afrykańskie pustkowia.

Nie znam osoby, która na wieść o wyprawie do egzotycznego kraju okazałaby niechęć czy brak zainteresowania. Sęk w tym, że większości ludzi, którzy bez zastanowienia porzuciliby piękną…

Justyna Białogłowicz · 7 kwietnia 2012 · podróże · 1 komentarz

Awatar jako postać przejściowa

„Sala samobójców” to ciekawe kino autorskie za pomocą niebanalnych środków podejmujące problem wyobcowania i braku samoakceptacji. Niezwykła atmosfera i oryginalna estetyka obrazów przekonują do tego filmu.
Jarosław Klebaniuk · 18 marca 2012 · kino ·

Sputnik nad Krakowem

Podróż po Moskwie pełnej miłości i przypadkowych spotkań, czasem brutalnej, która jednak łzom nie wierzy...

...czasem w rytmach jazzu, a czasem z psem-kosmonautą przy nodze, by potem udać się na wieś i potem jeszcze dalej, na Syberię, gdzie i codzienny uśmiech, i codzienna walka z naturą, wspólne…

Anna Wyrwik · 14 marca 2012 · kino ·

Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich Węgiel Film Festiwal

Przeglądu etiud filmowych, spotkania autorskie, wykłady, muzyka oraz wiele innych atrakcji – czyli słów kilka o nowym Patronacie Medialnym Wywroty.

Od pewnego czasu kwiecień w Katowicach (podobnie pewnie było w Cieszynie w 2004 i 2005 roku) kojarzy się nadzwyczaj miło, a już szczególnie miłośnikom filmów, którzy nie ograniczają się…

Redakcja · 1 marca 2012 · kino ·

Wykolejony świat i wykolejona opowieść

Zniekształcony Mefisto, nieobecność Boga. Opowieść wymagająca czy męcząca? Czyli „Faust” Sokurowa.

Faust wg Sokurowa to film... I to przede wszystkim różni go od arcydramatu Goethego. Autorzy wykorzystują możliwości techniczne X Muzy prawie w stu procentach, proponują ustawienie kamery…

Michał Domagalski · 1 marca 2012 · kino ·

Oscary 2012

Po raz 84. Oscarowa noc już za nami. Dla Polaków zdaje się, że była szczególna – ponownie wśród nominowanych znaleźli się nasi rodacy.

Wcześniej statuetką zostali nagrodzenie: Leopold Stokowski (1941 r., za muzykę do filmu Fantazja Walta Disneya), Janusz Kamiński (1993 r., za zdjęcia do Listy Schindlera i w 1999 r. za zdjęcia …

Justyna D. Barańska · 27 lutego 2012 · kino · 7 komentarzy

Nastoletnie potwory przeciw hipokryzji

„Lollipop monster” to dwie nastolatki, które przez otaczający świat zostają zmuszone do bycia potworami.

Rzeczywistość, w którą wciśnięte są bohaterki Lollipop monster Ari i Oona, opiera swoje istnienie o pozory i sztucznie zbudowane fasady. Dorośli zdają się umiejętnie balansować na linie…

Michał Domagalski · 6 lutego 2012 · kino ·

Dziewczyna z... bagażem

Już sam początek „Dziewczyny z tatuażem” pozwala wyczuć wyrazisty styl Davida Finchera, który dba nie tylko o fabułę, ale także o inne składowe filmu

Bagaż przeszłości Przeszłość reżysera David Fincher po raz kolejny pokazał, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych reżyserów. Z typową dla siebie zręcznością wziął się za…

Michał Domagalski · 29 stycznia 2012 · kino · 17 komentarzy

Strasznie! Strasznie kiepski film!

Czy del Toro faktycznie bał się w dzieciństwie mrocznych Zębowych Wróżek wychodzących z piwnicznego pieca? Zapraszamy do dyskusji.

Po Labiryncie fauna i Kręgosłupie diabła wielu wydaje się, że filmy opatrywane metką firmową Guillermo del Toro są dziełami wartymi uwagi. Nie bój się ciemności warto obejrzeć co…

Michał Domagalski · 19 stycznia 2012 · kino · 13 komentarzy

Spokojne tło ponadczasowych rozważań („Łono” - recenzja)

„Łono” to film, w którym tak jak splatają się gatunki – głównie science fiction i dramat – tak też splatają się pytania: Czy jesteśmy wyjątkowi? Gdzie są granice życia i etyki? Czym różni się miłość do matki/dziecka od miłości erotycznej? Czy miłość może przetrwać śmierć?
Michał Domagalski · 29 grudnia 2011 · kino · 2 komentarze

Krach bez emocji

W warstwie estetycznej film nie budzi wątpliwości – to dzieło ponadprzeciętne. Jednak narracyjnie, a także pod względem oryginalności przesłania rozczarowuje. Pozostawia obojętnym wobec nieobojętnego tematu, a to nie najlepsza rekomendacja.
Jarosław Klebaniuk · 26 grudnia 2011 · kino ·

Wilk – na serio?

Co Polak może wiedzieć o reniferach i czy jest w stanie przekroczyć bariery kulturowe, aby zrozumieć wagę zabójstwa wilka? A tradycja – czy koniecznie musi stać się anachronizmem?

Chyba podszedłem do tego filmu zbyt poważnie, ale jak tu nie podchodzić poważnie, kiedy czyta się opis zapowiadający dramatyczne wydarzenia , proces sądowy czy konflikty pomiędzy członkami…

Jakub Antolak · 20 grudnia 2011 · kino · 3 komentarze

Reprodukcja, symulacja i widz w kinie współczesnym

Reprodukcja, symulacja, widz, kino – czterech jeźdźców współczesności jakże dobrze nam znanych. Znanych, a może na tyle wtopili się w rzeczywistość, że traktujemy ich jako naturalny element codzienności?
Justyna D. Barańska · 14 grudnia 2011 · kino · 2 komentarze

Dwa światy w zderzeniu z Melancholią – kilka uwag o filmie Larsa von Triera

„Melancholia” Triera zawiera w sobie dualistyczny podział. Dwie natury są tu między innymi naznaczone przez pierwiastek męski i żeński. Czy takie spojrzenie ma dotyczyć świata, wszechświata, czy ma być propozycją dotyczącą tego, co kryje się w konkretnym indywiduum?
Michał Domagalski · 13 grudnia 2011 · kino · 2 komentarze

Filmowy świat totalny („Szpieg” Tomasa Alfredsona)

„Szpieg” to film powolny, ale nie nudny. Dla widza już sama gra aktorska może stanowić niesamowitą ucztę.

George Smiley przymusowo emerytowany brytyjski pracownik służb specjalnych musi podjąć nową misję: znaleźć podwójnego agenta wśród swoich były współpracowników. Tak wygląda pokrótce …

Michał Domagalski · 5 grudnia 2011 · kino ·

Mniej niż zero? „Cube Zero”!

W jednej ze scen „Kung Fu Pandy” mistrz Shifu stwierdza: „Teraz już jest poziom zero”. I myślę, że gdyby obejrzał dzieło Erniego Barbarasha, powtórzyłby tę kwestię. A może nawet zaśpiewałby refren znanej piosenki Lady Pank.
Michał Domagalski · 22 listopada 2011 · kino ·

Onet.pl. Forum, użytkownicy i język

Gdyby szukać rodzimego następcy humorystycznego prawa Godwina, argumentum ad Onetum mogłoby godnie pełnić tę rolę.

Gdyby szukać rodzimego następcy humorystycznego prawa Godwina, argumentum ad Onetum mogłoby godnie pełnić tę rolę. Forum Onetu to potencjalny mem, czekający cierpliwie na popularyzację, a…

A. Loobeensky · 12 listopada 2011 · felieton · 12 komentarzy



strony: « ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca