Wywrota
strony: « ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Małżeństwo po gwałcie. Mizoandryczny film psychologiczny

Znakomite kreacje aktorskie, zwłaszcza Julii Kijowskiej, magnetyczne zdjęcia, większość w bliskim planie, rosnące napięcie i wyjątkowo ważny problem poruszony w opowieści – oto największe zalety „Miłości” w reżyserii Sławomira Fabickiego.
Jarosław Klebaniuk · 17 marca 2013 · kino · 1 komentarz

Poradnik pozytywnego kina (RMW)

Poradnik pozytywnego myślenia to film odsłaniający terapeutyczną wartość X Muzy. W pozytywnym kinie Davida Owena Russella światełkiem w tunelu jest znakomite aktorstwo, zabawa filmowymi motywami i lekkie, nienachalne poczucie humoru.
Mateusz Górniak · 11 marca 2013 · kino · 3 komentarze

„Sugar Man” - recenzja filmu

Dokument, jakiego wcześniej nie widziałem. Urzekająco opowiedziana historia. Nie tylko o muzyce.

Nieufnie podchodzę do oglądania dokumentów. Dostaję jako widz miazgę rodem z popularnonaukowych telewizji, w których trwający bez mała godzinę program daje niewiele wiedzy ubranej w…

Michał Domagalski · 2 marca 2013 · kino ·

„Turyści” (recenzja filmu)

Mit Bonnie i Clyde’a sprowadzony do parteru szarej codzienności? Czarna komedia o parze na wakacjach.

Urocze i makabryczne. Para świeżych, choć już nie najmłodszych, kochanków wyrusza w wakacyjną podróż, aby zwiedzać iście urokliwe zakątki angielskich prowincji. Mają w planach…

Michał Domagalski · 17 lutego 2013 · kino ·

Subiektywny przewodnik po filmach oscarowych 2013

Co warto obejrzeć przed tegoroczną GALĄ OSCAROWĄ? Skrótowe recenzje 8 filmów z najważniejszej kategorii.

Jako wieloletnia, zapalona fanka hollywoodzkich gali nagród filmowych mam już za sobą nagrody Emmy i Złote Globy (na żywo oczywiście). Początek roku to dla mnie ekscytujący pod względem…

Eni · 7 lutego 2013 · kino · 5 komentarzy

Charles Bukowksi jako Myszka Miki (RMW)

W niedzielę 13 stycznia ruszył nowy, szósty już sezon „Californication” – najbardziej dyskutowanego serialu, telewizyjnego arcydzieła, które brata Charlesa Bukowskiego z Myszką Miki.

Za życia stał się ikoną butnej literatury, pisarzem, który w zapuszczonych spelunach bluzgał na bogatych dupków z Hollywood i ich Myszkę Miki. Obecnie stary pijak Bukowski spoczywa na…

Mateusz Górniak · 19 stycznia 2013 · kino · 4 komentarze

Labirynt samotności

Miasto-moloch, miasto-labirynt wydaje się być dla Kar-Waia symbolem takiej właśnie niepewności, egzystencjalnego lęku, wynikającego z rozpadu więzi i relacji międzyludzkich, utraty elementarnych wartości określających życie człowieka.
Adam Wierzchołek · 6 stycznia 2013 · kino · 1 komentarz

Wiatr z Węgier

„To tylko wiatr" najnowszy film Benedeka Fliegaufa to interesujące kino z półki alternatywnej, po które naprawdę warto sięgnąć, choćby ze względu na jego niepowtarzalną szczerość.

Naprawdę zaskoczył mnie To tylko wiatr. Zniechęcona pozornie społeczną tematyką i pomysłem ekranizowania sytuacji Romów w Europie podeszłam do filmu sceptycznie. To co zobaczyłam okazało…

Karolina Obszyńska · 31 grudnia 2012 · kino ·

Komedia z wyższej półki

Uśmiech i lekkość. Zderzenie dwóch światów dało świetną komedię. Nadszedł czas „Nietykalnych” na DVD.

Właściwie różni ich wszystko. Od pochodzenia, koloru skóry. Przez stan majątkowy, sprawność fizyczną. Na znajomości kultury i postrzeganiu świata kończąc. Są dla siebie opozycją,…

Michał Domagalski · 3 grudnia 2012 · kino · 9 komentarzy

Coraz bliżej życia

W uczuciach wytwarzał się popłoch, w myślach zamęt. Mówiąc szczerze, to nie do końca wiem, w jaki sposób należałoby sklasyfikować ten film. Myślę, że wynika to z faktu, że cienka i niewyraźna jest granica między sztuką a życiem.
Łukasz Sroczyński · 26 listopada 2012 · kino ·

Kiedy brat zabija siostrę

„Obca” to film o miłości i wykluczeniu. Problem nieakceptacji zachowań, które w zachodniej kulturze uwolnionej z zatruwającego wpływu religii wydają się naturalne, został pokazany z kobiecej perspektywy.
Jarosław Klebaniuk · 23 listopada 2012 · kino · 1 komentarz

Czarno-biała siła Tarkowskiego

Film Andriej Rublow Tarkowskiego jest jednym z tych filmów, które miłośnicy kina rosyjskiego są zobowiązani obejrzeć. Nie dlatego, że krytycy uznają Tarkowskiego za mistrza, nie dlatego…

Redakcja · 22 listopada 2012 · kino ·

Dyskretny urok Hanekego

To rodzaj metafilmu, ale subtelnie dozowanego, kadr po kadrze. Wydaje się, że reżyser znów porusza sprawy społeczne, ale jednak Miłość to film bardziej prywatny, intymny.

Wirtuoz kina lodowatego, lubujący się w tematyce zatracania więzi międzyludzkich i społeczności często moralnie lub etycznie wyobcowanych - Michael Haneke - stworzył nowy film. Nowy, także…

Karolina Obszyńska · 22 listopada 2012 · kino ·

Sinister – ciekawość jest silniejsza niż strach!

To krótkie zdanie trafnie opisuje nowy horror twórców „Paranormal Activity” i „Egzorcyzmów Emily Rose”. Tematem tego filmu jest lęk i jego różne oblicza. Reżyser bardzo poważnie potraktował swoje zadanie, jakim jest straszenie ludzi i nakręcił naprawdę przerażający film!
Redakcja · 20 listopada 2012 · kino ·

Każdy mój film jest projektem miłości

Rozmowa z Veitem Helmerem, reżyserem filmu „Miłość z księżyca", który zdobył Nagrodę Publiczności na 3. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN.

Opis dystrybutora: Cokolwiek spadnie z nieba, możesz to zachować . To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Na co dzień…

Justyna D. Barańska · 14 listopada 2012 · kino ·

Coś z Niczego - Sztuka Rapu

Ice-T w roli reżysera. Czołowe postacie sceny rapowej zebrane w jednym dokumencie, który traktuje o... słowie. Wszystko to, co powinniście o rapie wiedzieć...

Filmów o kulturze hip-hopowej jest stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę to, jak rozległym tematem jest dana kultura. Do tej pory stykałam się z filmami dokumentalnymi, które w tym zakresie…

Katarzyna Stolarczuk · 11 listopada 2012 · kino ·

Jest nam wstyd?

„Wstyd” to film wyjątkowy. Film o samotnych w tłumie. Wielu, oglądając go, poczuje niepokój. Swoistą niepewność – niby o tym wszystkim wiemy, ale nie mówimy. Przynajmniej nie w ten sposób.
Michał Domagalski · 9 listopada 2012 · kino · 1 komentarz

Wojna charakterów – „Obława” Marcina Krzyształowicza

„Obława” jest interesującym, nieprzewidywalnym filmem. Choć wydawać się może, że zabrakło w nim mocnych punktów czy zwrotów akcji – to złudne, bo poprowadzona w ten inercyjny sposób dramaturgia historii nie jest przypadkowa.
Karolina Obszyńska · 4 listopada 2012 · kino · 1 komentarz

Holy Motors

Barwny i intrygujący, pozbawiony znamion realizmu odkrywa problemy zakorzenione w rzeczywistości czy w jej braku – o najnowszym filmie Leosa Caraxa.

Holy Motors to jeden z filmów, który miałam okazję obejrzeć w ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN 2012 i muszę przyznać szczerze, że to właśnie on od…

Justyna D. Barańska · 28 pazdziernika 2012 · kino · 2 komentarze

Agent 007 Jej Królewskiej Mości nie był pierwszym Bondem na ekranach kin

Miłość, śmierć i wielka filmowa małpa

Na ekrany kin na całym świecie wchodzi ,,Skyfall - kolejny ,,Bond , który pewnie znowu okaże się doskonałym popisem aktorskim (i kaskaderskim) Daniela Craig a jako superagenta Jej Królewskiej …

Redakcja · 24 pazdziernika 2012 · kino · 1 komentarz

,,Nosferatu-wampir", czyli Herzoga dialog z tradycją

Nosferatu Herzoga udowadnia, że silnie wyeksploatowany przez kulturę popularną fantazmat wampira nadal posiada potencjał godny wykorzystania, że poetyka horroru może posłużyć za użyteczne narzędzie dla głębszej refleksji.
Adam Wierzchołek · 4 pazdziernika 2012 · kino ·

Wyjątkowy pakt przy dźwiękach muzyki

W tej projekcji Magik jest nadal bohaterem, chociaż bliskim każdemu człowiekowi, bo wcale nie nieskazitelnym.

Na produkcji innej niż niskich lotów komedia zazwyczaj próżno liczyć na wypełnioną po brzegi salę kinową. Wyjątkowy Jesteś Bogiem przyciągnął przed ekrany naprawdę pokaźną liczbę…

Karolina Obszyńska · 26 września 2012 · kino ·

Palma odbija?

Mistrzostwo filmowego absurdu. Polecam „Wrong”. Dawno nie uśmiałem się tak w kinie.

David Lynch z dodatkiem opowiadań Mrożka? Tak, chociaż czuje się równocześnie indywidualność stylu. Jeżeli pojawia się tu klimat z Zagubionej autostrady, to tylko po to, żeby sobie…

Michał Domagalski · 12 sierpnia 2012 · kino ·

Zapamiętajmy to lato

Miłość, sztuka i ostatnie dni młodości, czyli w wielkim hicie radzieckich kin z lat 70.

Mogłoby się wydawać, że historia rozpoczęła na wielkim ekranie inne czasy, że minione lata stanowią dzisiaj jedynie posklejane na taśmie artefakty socjalistycznej rzeczywistości ujmowanej…

kresowiak · 9 sierpnia 2012 · kino ·

Memento, czyli świat istniejący przez kwadrans

Analiza filmu Christophera Nolana w ujęciu teorii Freudowskiej.

Jak zatrzymać czas? Ludzie od wieków zadawali sobie to pytanie. Częściowo udało się na nie odpowiedzieć Loiusowi J. Daguerre owi, kiedy wynalazł fotografię. Minęło niemal dwieście lat, a …

Justyna D. Barańska · 4 lipca 2012 · kino ·



strony: « ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca