Film

Narody na Ars Independent Festival 2014 przyznane

And the Black Horse goes to…

Ars Independent Festival 2014 już za nami! 28 września w Kinoteatrze Rialto ujarzmiono nieposkromione Czarne Konie.

Za mocny portret wyalienowanego społeczeństwa, uderzającą i czystą estetykę, wyraziste posługiwanie się montażem i mise-en-scene oraz za gotowość do konfrontacji z publicznością”

Spośród 7 filmów w konkursie głównym Czarny Koń, jury w składzie: Bruce LaBruce, Anna Nacher, Yann Gonzalez, postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2500 euro Annie i Wilhelmowi Sasnalom za film „Huba”.

Za osobiste spojrzenie na problem młodego człowieka pozostającego poza społecznymi ramami kodu nastolatków i wnikliwą obserwację gry społecznej. Za koncepcję kolorystyczną i konsekwencję w budowaniu obrazu filmowego przy dojrzale wypracowanym stylu wypowiedzi”

Po zapoznaniu się z 29 filmami animowanymi w konkursie Czarny Koń Animacji, jury w składzie: Mariola Brillowska, Agnieszka Kowalewska-Skowron, Martin Kočiško, przyznało tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Tomaszowi Popakulowi za film „Ziegenort”.

Ponadto Jury wyróżniło Lin Jiaxing za film „Wilk w drzewie”, Pétera Vácza za „Królika i Jelenia”, Ivanę Šebestovej za film „Śnieg”

Za ukazanie charakteru prawdziwej młodzieńczości, podejście do pracy z aktorem, gorzki, niewymuszony humor oraz udana zabawę konwencją twórczości francuskich klasyków”

Jury Studenckie w składzie: Marek Bochniarz, Sara Nowicka, Jakub Talarczyk, w Konkursie Czarny Koń przyznało nagrodę i statuetkę Podkowy Jury Studenckiego Damienowi Manivelowi za film „Młody Poeta”.

Nagroda i statuetka Podkowy Publiczności w Konkursie Czarny Koń przypadła Ivanowi I. Tverdovsky'emu za film „Klasa wyrównawcza”, zaś w Konkursie Czarny Koń Animacji Péterow Váczowi za film „Królik i jeleń”.

Ars Independent Festival organizowany jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Zdjęciaprzysłano: 30 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca