Film

Zostań dawcą Planet Cinema i zobacz film

W pierwszym tygodniu października osoby odwiedzające kino Planet Cinema w Katowicach będą mogły zostać potencjalnym dawcą, zapisując się do oficjalnej bazy Dawców Komórek Macierzystych. Wszystko to dzięki współpracy z Fundacją DKMS, która w ramach Dni Dawcy i premiery filmu “Chemia” przeprowadzi rejestrację kandydatów.

2 października w Planet Cinema w Katowicach swoją premierę będzie miał polski film “Chemia”, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak'n'Roll. Film opowiada o szaleńczej miłości dwójki młodych ludzi, którzy będą musieli zmierzyć się z poważnymi przeciwnościami losu z powodu zdiagnozowanego nowotworu u bohaterki.  

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że choroba to bardzo trudny czas. Zarówno dla pacjenta jak i jego najbliższych. Znalezienie odpowiedniego dawcy, który jest niespokrewniony z pacjentem, to często nie lada wyzwanie, bo może on znajdować się nawet na drugim końcu świata. Dlatego tak ważne jest, aby było możliwie dużo zarejestrowanych potencjalnych dawców. - mówi Klaudia Światkowska, członek zarządu Planet Cinema w Katowicach- Skłoniło nas to do wspólnej akcji z DMKS Polska w naszym kinie- dodaje.

 

Światowa Fundacja DKMS działa już od roku 1991. W Polsce centrum dawcy powstało w 2008 roku. Jej misją jest pomoc osobom chorym na raka krwi, poprzez stworzenie światowego banku dawcy, którego celem jest znalezienie bliźniaka genetycznego dla chorego. W trakcie 6 lat istnienia polskiego centrum do banku dawcy udało się zarejestrować aż 744 tysiące osób, natomiast liczba potencjalnych dawców na świecie sięga liczby 6 mld. To nic nie kosztuje a może przynieść same korzyści.

 

Przez cały weekend (2,3,4 października) wszystkie osoby, które odwiedzą Planet Cinema w Katowicach i zarejestrują się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych, otrzymają zniżki na film “Chemia”.

 

O planet Cinema:

Kino Planet Cinema działa od początku 2014 roku na trzeciej kondygnacji budynku Altus obok Spodka. Sześć klimatyzowanych sal, 1566 miejsc, cyfrowe nagłośnienie i amerykańskie głośniki gwarantują komfortowe warunki oglądania filmów w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Katowickie Planet Cinema zaprasza również do korzystania ze specjalnych promocji oraz wydarzeń, jak Wysokie Wtorki czy Bueno Czwartki. Od stycznia 2015 roku kino praktykuje rytułał KulaKato.

 

Więcej informacji można znaleźć:

Oficjalna strona kina:  www.planetcinema.pl

Facebook: facebook.com/PlanetCinemaKatowice

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=r3MqosyhAiM

Fundacja DKMS: http://www.dkms.pl/pl  

 

 

od: 2 pazdziernika 2015, 19:00
do: 4 pazdziernika 2015, 21:00 Planet Cinema Katowice, ul. Uniwersytecka 13

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca