Film

Monodram z Julianem Sandsem w reżyserii Johna Malokovicha w Warszawie

10 października w stołecznym kinie Elektronik odbędzie się pokaz "A Celebration Of Harold Pinter", spektaklu w reżyserii Johna Malokovicha z udziałem Juliana Sandsa.
To wydarzenie, w którym przenikają się dwie muzy - teatr i kino. Spektakl jest spotkaniem z niezwykłym aktorem filmowym, grającym równie niezwykłego dramaturga teatralnego. Julian Sands ("Zostawić Las Vegas", "Dziewczyna z tatuażem", "Pola śmierci") i John Malkovich ("Niebezpieczne związki", "Tajne przez poufne", "Con Air: Lot skazańców") stworzyli porywający monodram, przedstawiający Harolda Pintera, angielskiego dramaturga, pisarza, laureata nagrody Nobla, nie tylko jako znanego wszystkim artystę. Dzięki przedstawieniu poznajemy go także jako człowieka, ze wszystkimi jego przywarami i nastrojami.

Dzieło był nominowane do 2013 Drama Desk Award.

Projekt narodził się w 2005 roku kiedy Sands zaproponował Pinterowi zaadaptowanie sceniczne zestawu wierszy laureata Nagrody Nobla. Ostateczne szlify nadał monodramowi John Malkovich, dwukrotnie nominowanemu do Oscara gwiazdorowi Hollywood, który karierę zaczynał właśnie od teatru.

Bilety do nabycia w kasie kina elektronik oraz Ticketpro.pl.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca